30 zdjęć, które doskonale podsumowują czasy sowieckie i poradzieckie!

Nie ma nic lepszego niż odrobina kontrastu i perspektywy historycznej, która skłania cię do ponownej oceny tego, co dzieje się teraz na świecie. Wielu ludzi, zwłaszcza mieszkających na Zachodzie, wciąż bardzo mało rozumie, jak wyglądało codzienne życie za żelazną kurtyną. I tu właśnie pojawia się projekt mediów społecznościowych „Soviet Visuals”. Gromadzi i udostępnia historyczne zdjęcia, plakaty propagandowe, ilustracje i obrazy architektoniczne z ZSRR, aby umożliwić ludziom lepsze zrozumienie czasów sowieckich i postsowieckich.

Jeśli jesteście fanami historii i dawnej fotografii, to jest to artykuł dla was. A jeśli dorastałeś w byłym ZSRR, daj nam znać w komentarzach, jak naprawdę wyglądało wtedy życie!

Byliśmy ciekawi opinii Varii Bortsovej, założycielki projektu, na temat tego, dlaczego „Soviet Visuals” odniósł taki sukces. „Myślę, że z kilku powodów. Treści w sowieckiej oprawie wizualnej podsycają apetyt na estetykę vintage: od projektowania, przez modę, architekturę, po muzykę. Wiele z tego, co zostało wyprodukowane za żelazną kurtyną, było w rzeczywistości wyjątkowo kreatywne.” – powiedziała.

Instagram: @sovietvisuals

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu