Artysta posługuje się cyfrową manipulacją, aby pokazać, co robią zwierzęta, gdy ludzie nie patrzą!

Prawdopodobnie większość z nas słyszała o powiedzeniu „Hakuna Matata”, co oznacza „nie martw się” w suahili. Ta słynna fraza została spopularyzowana przez animowany film Disneya „Król Lew” i zainspirowała paryskiego fotografa Thomasa Subtila do stworzenia beztroskiej serii o życiu zwierząt na świecie.

Wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy artysta wyjechał do Kenii i odkrył zupełnie inny, wspaniały świat. Świat, w którym słonie balansują niepewnie na jednej nodze na ciasnym sznurze związanym między dwoma drzewami, gdzie żyrafy powiesiły wyprane ubrania, aby wyschły, a zebry latały. Subtil po mistrzowsku przekształcił rozległe afrykańskie krajobrazy w nieoczekiwaną fantasmagorię.

Artysta określił swoją serię jako „prawdziwe życie afrykańskich dzikich zwierząt”, cóż, przynajmniej wyobraża sobie, jak zwierzęta działają, kiedy ludzie nie patrzą. Używa cyfrowej manipulacji, aby tworzyć realne wyobrażenia.

Subtil stworzył również serię „Animetro”, w której wyobraża sobie różne dzikie zwierzęta odkrywające paryskie metro. Podobnie jak zwykli ludzie, czekają na pociąg metra i próbują znaleźć miejsce w podziemnej metalowej skrzyni. Niedawno artysta opublikował swoją serię „Hakuna Matata 2” i „Colored”.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu