Fotografka odkryła wyspę Socotra — miejsce inne od wszystkich!

Socotra jest jak Park Jurajski. Socotra to jemeńska wyspa położona na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Somalii. Jest to jedna z najbardziej odizolowanych wysp na świecie pochodzenia kontynentalnego (niewulkanicznego), oddzielił się od Afryki około 6 milionów lat temu.

Długa izolacja Sokotry oraz intensywne upały i susze, sezonowe huragany monsunowe od maja do września, zauważalne łagodzenie klimatu w miesiącach zimowych, a także szczególne warunki klimatyczne w regionach górskich stworzyły wyjątkową florę i faunę na wyspie. Z tego powodu Socotra znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Głównym zagrożeniem dla przyrody Socotry są gatunki obce, zmiany klimatyczne i wpływ antropogeniczny.

Symbolem Sokotry jest Dracaena cinnabari (smocze drzewo), które wygląda jak ogromny grzyb lub parasol. Z kory tego drzewa po ścięciu zaczyna płynąć czerwony sok, który szybko krzepnie. Od czasów starożytnych okoliczni mieszkańcy wykorzystywali powstałą w ten sposób karmazynową gumę do celów medycznych, weterynaryjnych i kosmetycznych. Miejscowi twierdzą, że sok z Dracaena cinnabari może zatrzymać krwawienie podczas menstruacji u kobiet.

Kristina Makeeva odwiedziła to niesamowite miejsce i zrobiła zdjęcia, którymi podzieliła się ze światem!

Instagram: @hobopeeba

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu