Kobieta zaczęła nosić w pracy okropne peruki po tym, jak zakazano jej różowych włosów!

29-letnia kobieta wkrótce po przyjęciu oferty pracy stanęła przed dylematem. Powiedziano jej, że albo musi przefarbować swoje różowe włosy, albo poszukać pracy gdzie indziej. Podjęła wyzwanie, a jej zabawny sposób na pokonanie ograniczenia stał się popularny.

Emily Benschoter zwróciła się do TikToka, aby podzielić się swoją podróżą po nowym miejscu pracy, ale z tą różnicą, że nigdy nie może pokazać swoich różowych włosów, gdy jest na służbie. Dowiedziała się o tym dopiero po rozmowie kwalifikacyjnej i zaproponowaniu jej stanowiska w branży hotelarsko-gastronomicznej, ponieważ w trakcie procesu rekrutacji nie miała ona wcześniejszego kontaktu z pracodawcami osobiście ani za pośrednictwem czatu wideo.

Następnie jej menadżer zasugerował, aby założyła perukę i wtedy zdecydowała się wybrać najzabawniejszą, jaką tylko znajdzie. Jej pierwszy film na TikToku z pierwszą peruką pojawił się 19 lipca 2023 roku i brzmiał: „Kiedy masz różowe włosy, ale firma się nie zgadza, więc nosisz okropne peruki”.

Od tego czasu ludzie zaczęli inwestować w jej peruki, a jej klipy oglądano miliony razy. „Im gorsza peruka, tym lepsza.” – przyznała w wywiadzie. „To sposób na rozpoczęcie rozmowy z klientami, którzy uważają, że to szaleństwo, że muszę zakrywać różowe włosy.”

W tym samym wywiadzie Benschoter poświęciła również czas na wyjaśnienie, dlaczego zamiast tego po prostu nie przefarbowała włosów. „Farbowanie włosów w związku z pracą, w której pracuję 40 godzin tygodniowo, nie wchodziło w grę.” – ujawniła. „Jestem osobą wyrażającą siebie i czuję się bardzo pewnie w różowych włosach, więc wymyśliłam rozwiązanie, które pozwoli mi zachować pracę i włosy.”

Mimo że bawi ją ta sytuacja, nie pochwala jej. „To odczłowieczające, że nie można mnie zaakceptować, ponieważ mam nietradycyjny kolor włosów.” – powiedziała. „To jest powierzchowne, że mój kolor włosów stanowi przeszkodę.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu