Niesamowite zdjęcia ukazujące więź mężczyzn z lisem.

Lisy są silnie zależne od terenów zamieszkanych przez ludzi. Chociaż interakcja z ludźmi ma swoje wady, historia tych dwóch szkockich fotografów pokazuje, w jaki sposób zrobili wszystko, aby pomóc osieroconym zwierzętom.

Fotografowie – Peter Lewis i Mark Strachan robili zdjęcia natury na polu w pobliżu Petershead, na północno-wschodnim wybrzeżu Szkocji, kiedy zeszłego lata znaleźli trzy młode lisy. Wracali tam kilka razy, aby sfotografować zwierzęta z daleka, ale kiedy znaleźli martwego lisa na pobliskiej drodze, poczuli, że muszą coś z tym zrobić. Mężczyźni postanowili pomóc osieroconym młodym. Nie chcieli, aby lisy dorastały bez podstawowej umiejętności polowania, ponieważ zmarłyby z głodu. Lewis opowiada, że we dwójkę, z Mark’iem biegali wokół pola z kawałkami kurczaka przywiązanymi do linki, by lisy nauczyły się same zdobywać pożywienie.

Ta piękna sesja zdjęciowa pokazuje, że młoda liska była podekscytowana ponownym spotkaniem z fotografami i udało się jej stać, niezależnym od ludzi, radzącym sobie na wolności, dzikim zwierzęciem.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu