Oto, dlaczego ludzie, którzy wychodzą z biura o 17:00, mają lepsze życie.

Według badań przeprowadzonych podczas II wojny światowej dodatkowe godziny pracy nie przynoszą żadnych korzyści, szkodzą nie tylko pracy, którą wykonujesz, ale także życiu społecznemu, umysłowemu i zdrowiu w ogóle. Możesz tego nie odczuwać, kiedy jest 18 lub 19, a ty wciąż jesteś w biurze, ale zaufaj nam, ludzie, którzy wychodzą z pracy na czas, są zdrowsi i szczęśliwsi.

Zdecydowanie wolimy jakość od ilości – szczególnie jeśli chodzi o godziny pracy. Oto dlaczego warto kończyć pracę o 17:00.

Każda dodatkowa godzina w biurze jest znacznie mniej wydajna niż poprzednia, a nawet powoduje zmniejszenie jakości pracy. Właśnie dlatego wiele miejsc pracy mierzy produktywność raczej na podstawie wyników niż godzin i nie obchodzi ich, czy pracujesz mniej godzin, o ile wykonasz swoją pracę.

Dodatkowe godziny pracy zwiększają ryzyko chorób układu krążenia, zmęczenia, niskiego poziomu energii i złego stanu zdrowia. Badanie przeprowadzone na 3 kontynentach wykazało, że ludzie, którzy pracują ponad 55 godzin tygodniowo, mają o 33% wyższe ryzyko udaru mózgu, w porównaniu do osób, które pracują poniżej 40 godzin tygodniowo.

Często ludzie nie wychodzą z pracy na czas tylko dlatego, że nie chcą być czarnymi owcami i wydają się niewystarczająco oddani pracy. Ważne jest, aby zrozumieć, gdzie kończy się praca, a zaczyna własne życie, w przeciwnym razie możesz całkowicie zapomnieć o sobie.

Jeśli przyzwyczaisz się do tego, że musisz kończyć wszystkie swoje zadania o godzinie 17:00, zdasz sobie sprawę, że tak naprawdę nie masz zbyt wiele czasu – i to świetnie! Brak długich przerw na kawę lub swobodnych rozmów z kolegami oznacza lepsze umiejętności zarządzania własnym czasem.

Być może nigdy nie będziesz zmęczony zostawaniem w biurze do późna, a nawet pokochasz swoją pracę, ale kiedy pozwolisz sobie na opuszczenie pracy na czas, poczujesz, jak miło jest mieć dodatkową godzinę lub 2 każdego dnia, tylko dla siebie. Spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, uprawianie sportu, zabranie psa do parku i poświęcenie czasu na hobby!

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu