Zdjęcia, które dowodzą, że ludzie inaczej traktują kobiety noszące makijaż.

Według badań 84% kobiet nie lubi się malować, ale nadal uważa kosmetyki za sposób na osiągnięcie swoich celów. Dlatego nic dziwnego, że co druga kobieta stosuje makijaż każdego dnia. Według innych statystyk wiele kobiet maluje się nawet przed wizytą na siłowni – a dokładniej co szósta kobieta.

Zbadaliśmy, jak zmieniają się postawy ludzi wobec kobiet z makijażem i bez.

„Kiedy nie mam makijażu, nie jestem tak naprawdę zauważana. Ale kiedy się pomaluję, starsze panie obrzucają mnie niemiłymi spojrzeniami, a mężczyźni śmieją się ze mnie”.

„Kiedy nie mam makijażu, zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą się ze mną przyjaźnić. Kiedy stosuję kosmetyki, dziewczyny zaczynają być zazdrosne, a mężczyźni składają mi nieprzyzwoite oferty”.

„Kiedy mam na sobie pełny makijaż, zauważam, że ludzie są dla mnie bardzo, bardzo mili. Mężczyźni podchodzą do mnie – nawet gdy jestem z moim mężem u boku. Bez „makijażu”, kiedy moje brwi są niewidoczne, prawie nigdy nie dostaję żadnych komplementów”.

„Naprawdę nie widzę dużej różnicy między tym, kiedy noszę makijaż, a kiedy nie. Co bardziej dla mnie robi różnicę, to czy noszę ciasne / wiele odsłaniające ubrania – kobiety obrzucają mnie wtedy negatywnymi komentarzami”.

„Jeśli nie noszę makijażu, jestem niezauważalna. Gdy już się pomaluje mężczyźni i kobiety zaczynają się na mnie gapić”.

„Bez makijażu wyglądam jak 16-letnia dziewczynka. Czasami nawet nie wolno mi przebywać w barach. Maluję się, kiedy chcę być postrzegana jako dorosła kobieta”.

Reklama

„Ludzie mogą być naprawdę nieuprzejmi, kiedy widzą, że mam pełen makijaż. Pytają, jak wygląda moja praca lub czy zrobiłam już sobie usta lub jakąkolwiek operację plastyczną. Bez makijażu często jestem pytana, czy jestem chora”.

„Moi przyjaciele powiedzieli mi: „Wyglądasz okropnie! Idź i użyj szminki!”.

„Nie noszę makijażu, kiedy robię zakupy kosmetyczne (aby móc wypróbować produkty na czystej twarzy). Nie cierpię, gdy sprzedawcy pytają mnie: „Czy naprawdę korzystasz z tych produktów, które kupujesz?”.

„Kiedy wychodzę bez makijażu, ludzie pytają mnie, czy nie spałam całą noc, czy mam kaca. Nienawidzę również podwójnego standardu: jeśli nosisz makijaż, jesteś fałszywa i próżna, a jeśli nie, to znaczy że nie dbasz o siebie”.

„Mój mąż i dzieci twierdzą, że wyglądam zabawnie, kiedy noszę makijaż. Moi przyjaciele zwykle mówią, że wyglądam ładnie”.

„Zauważam, że kiedy noszę makijaż, wszyscy mylą mnie z 20-letnią kobietą, mimo że mam 16 lat”.

„Kiedy mam na twarzy makijaż, większość kobiet przychodzi do mnie i ogólnie ufa moim opiniom w sprawach ogólnych. Z drugiej strony mężczyźni gapią się na mnie i nie słyszą nic wartościowego, co mam do powiedzenia”.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu