Salma Hayek karmiła piersią głodne dziecko nieznajomej, co jest tradycją rodzinną!

Mamka, powszechna praktyka sprzed odżywek dla niemowląt i butelek do karmienia, umożliwiła kobietom pozytywne wykorzystanie ich naturalnych produktów. Salma Hayek, znana z roli w „Fridzie” i zaangażowania na rzecz dobra kobiet, jest tego przykładem, oferując swoje mleko niedożywionemu dziecku zmartwionej nieznajomej.

Bezinteresowny czyn

We wrześniu 2008 roku Salma Hayek – nie jako celebrytka, ale jako pełna współczucia osoba – odwiedziła Sierra Leone w ramach afrykańskiej misji charytatywnej. Spotkawszy w szpitalu matkę pozbawioną mleka, Hayek wraz z roczną córeczką bezinteresownie karmił piersią niedożywionego, tygodniowego synka nieznajomej w obecności ekip filmowych.

Zachęcanie córki do hojności

Hayek przyznała, że po zdarzeniu miała mieszane uczucia, ale wierzyła, że jej córka z dumą podzieli się swoim mlekiem. Wyznała: „Właściwie myślę, że moje dziecko byłoby bardzo dumne, gdyby mogło dzielić się swoim mlekiem”. Planując zaszczepić córce hojność w wychowaniu, zapewniła: „To najlepsza rzecz, jaką mogę jej dać jako matka”.

Rodzinna tradycja życzliwości

Hayek podzieliła się tym, że pomaganie dzieciom jest normalne w jej rodzinie. Pewnego razu w meksykańskiej wiosce jej prababcia powstrzymała płacz głodującego dziecka nieznajomego, karmiąc je piersią. Jest to tradycja podkreślająca życzliwość i bezinteresowność.

„A na ulicy moja prababcia karmiła piersią to dziecko, które natychmiast przestało płakać i spokojnie poszło spać. Ta historia zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie.” – wspomina.

Karmienie piersią: wybór, a nie piętno

Hayek broniła jej decyzji o karmieniu piersią dziecka obcej osoby, chcąc rzucić wyzwanie piętnowaniu kobiet. Podkreśliła, że kobiety powinny mieć swobodę wyboru i nie bać się swojego ciała. „Byłam otwarta na to doświadczenie i było ono niesamowite.” – powiedziała.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu