11-latek z Nigerii tworzy hiperrealistyczne rysunki, które cię zachwycą!

Oto Kareen Waris Olamilekan (znany również jako Waspa), 11-letni artysta z Lagos w Nigerii, który szybko zyskuje międzynarodową sławę za swoje hiperrealistyczne rysunki. Ten utalentowany młodzieniec studiuje obecnie w Ayowole Academy of Arts, nazywa siebie „małym artystą” i marzy o tym, by pewnego dnia zobaczyć swoje prace w muzeum.

Olamilekan rysuje od 6 roku życia, a głównym tematem jego hiperrealistycznych prac są zwykle portrety, choć czasami też je przekracza. „Rysuję moich przyjaciół. Rysuję kreskówki, komiksy. Rysuję ilustracje z podręczników i gazet.” – powiedział Bammu Olamilekan. „Tworzę rysunki ołówkiem.”

Każdy rysunek, który Kareen tworzy, ogłusza nas szczegółami, które nie są czymś bardzo powszechnym dla 11-latka. Kareen twierdzi, że jego inspiracja pochodzi ze wszystkiego, co dzieje się wokół niego, a zwłaszcza jego rodziny, ale także wiele z jego artystycznych idoli – nigeryjskiego artysty Arinze Stanley, który również specjalizuje się w hiperrealizmie, oraz włoskiego mistrza renesansu Michała Anioła.

Najbardziej znane dzieło sztuki, które Olamilekan stworzył, nazywa się „Chleb Codzienny” – przedstawia osobę, która je w pocie i łzach. „Moja rodzina ciężko pracuje, zanim włoży jedzenie do ust.” – wyjaśnia Kareen. „Ta trudna sytuacja mnie inspiruje.”

Oto Kareen Waris Olamilekan, 11-letni artysta z Lagos w Nigerii

1.

2.

3.

4.

Reklama

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Reklama

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o Kareenie:

Reklama
Chcesz więcej?