17 artystów zasugerowało projekty rekonstrukcji Katedry Notre Dame!

15 kwietnia 2019 r. wybuchł jeden z najbardziej przerażających pożarów roku, podczas którego dach Katedry Notre-Dame w Paryżu spłonął. Trwał około 15 godzin, gdy świat patrzył na to z przerażeniem. Ogień całkowicie zniszczył kultową iglicę konstrukcji, która runęła kilka godzin po tym, jak pożar został zauważony. Zniszczono również większość dachu drewniano-metalowego katedry, pozostało tylko około jednej trzeciej dachu. Wnętrze katedry nie doznało rozległych zniszczeń dzięki kamiennemu sklepieniu, które w większości zawaliło się w płonącym dachu.

W następnych dniach francuski prezydent Emmanuel Macron zapewnił opinię publiczną, że katedra może zostać odbudowana i szybko zainicjowano kampanię zbierania funduszy, aby pomóc w sfinansowaniu akcji (co może potrwać nawet 20 lat). Od 22 kwietnia 2019 r. zebrano ponad 1 mld euro.

17 kwietnia Francja ogłosiła, że ​​zamierza zorganizować konkurs na zaprojektowanie iglicy zamiennej dla katedry Notre-Dame w Paryżu. Francuski premier Edouard Philippe powiedział, że rząd szuka świeżego pomysłu „dostosowanego do technik i wyzwań naszej ery”. Skłoniło to wielu architektów i projektantów do wzmocnienia swoich kreatywnych umysłów i wyczarowania nowych obrazów dachu i iglicy. Od współczesnych szklanych wież po gotyckie witraże, zgłoszenia do tej pory oferują nowoczesne wyobrażenie klasyki!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu