20 rzadkich zdjęć pokazujących różnice życia w Ameryce w latach 50.

Lata 50. są często postrzegane jako złota era w historii USA, czas szczęścia i dobrobytu, pomimo zagrożenia nuklearną anihilacją, nietolerancją rasową i zbliżającą się zimną wojną.

Podczas gdy większość zdjęć z tego okresu jest czarno-biała, fotografia kolorowa wciąż była względnie nowością, a film był dość drogi dla zwykłych ludzi, to zdjęcia poniżej są kolorowe. Sprawia to, że ​​okres ten jest dla nas bliższy niż kiedykolwiek.

Wiele zdjęć zebrał Denis Fraevich, nowojorczyk rosyjskiego pochodzenia, który uwielbia przywracać historię do życia. „Zdjęcia zostały znalezione na aukcjach, pchlich targach i placach, zdigitalizowane i opublikowane w Internecie.” – powiedział artysta. „Czyjeś szczęśliwe życie, czyjeś sny, ważne wydarzenia, wakacje i podróże, z jakiegoś powodu zostały wrzucone do śmieci i stały się pensami w sprzedaży sąsiedzkiej. To jest niezwykle smutne, ale dzięki entuzjastom, którzy kupują i digitalizują stare slajdy, możemy podnieść kurtynę czasu i spojrzeć na tę epokę oczami zwykłych Amerykanów.”

Denis ma hobby, aby szukać tych zdjęć, jest zafascynowany wszystkimi rzeczami amerykańskimi i uwielbia historię, opuszczone miejsca i jak widać na wielu zdjęciach, klasyczne amerykańskie samochody. „Jestem zdumiony, jak często samochód jest obecny w kadrze.” powiedział. „Oczywiście zajmowały znacznie ważniejszą pozycję w życiu Amerykanina niż w naszych czasach. Dzisiaj jest znacznie mniej prawdopodobne, że ktoś zrobiłby zdjęcia swojego samochodu lub telewizji.” Denis pracuje jako przewodnik turystyczny w Nowym Jorku.

1.

2.

3.

4.

5.

Reklama

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Reklama

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Chcesz więcej?