20 zdjęć vintage, które przedstawiają metro w Nowym Jorku od wielu lat!

Legendarny nowojorski dokumentalista i fotograf uliczny Jamel Shabazz od 40 lat skanuje sceny z Nowego Jorku, odzwierciedlając styl życia, nastroje, mody i walki społeczne. Praca Jamela Shabazza wykracza daleko poza fotografię, jest to czysto socjologiczna dokumentacja, która uwieczniła dziesięciolecia kultury Nowego Jorku.

We wczesnych latach 80. Shabazz pożyczył od swojej matki niedrogi aparat, a dzięki podstawowej wiedzy o rzemiośle, której nauczył się od ojca zawodowego fotografa, rozpoczął swoją fotograficzną podróż od bliskich przyjaciół i kolegów ze szkoły. Skończył na tym, że Big Apple stał się jego setem, opowiadając autentyczne obrazy uczciwymi i niezobowiązującymi opowieściami.

Czy jest lepszy sposób na uchwycenie tętniącego życiem i różnorodności miasta niż spotkania narodowości, kultur i osobowości, niż miejska linia życia – metro? „Zdecydowana większość fotografowanych przeze mnie obiektów to zupełnie obcy ludzie, których spotkałem podczas wielu moich wypraw w pociągu. Skupiłem się na każdym, od studentów, policjantów, bezdomnych, animatorów i zwykłych ludzi, którzy zajmują się swoimi sprawami dzień.” – powiedział Jamel Shabazz.

Z okazji swojej pracy, Galeria Bene Taschen w Kolonii (Niemcy) będzie gościć dzieło „Metro miejskie, badanie systemu tranzytowego Nowego Jorku oczami Shabazza” do 2 lutego 2019 roku. Wystawa zawiera 30 fotografii, które ukazują jego niesamowity talent, aby zintegrować się z miejskim życiem i uchwycić jego niefiltrowanego ducha.

„To, co najbardziej podoba mi się w sesjach zdjęciowych, to poznawanie nowych przyjaciół i zamrażanie historycznych i znaczących momentów w czasie.” – powiedział Shabazz.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu