24-letni goryl spotkał uroczą małpiatkę, a jego reakcja jest bezcenna!

Ape Action Africa to organizacja non-profit zajmująca się ochroną zagrożonych goryli, szympansów i małp, została założona w 1996 roku, a ich małpi przyjaciele wciąż znajdują nowe sposoby na zaskoczenie tych doświadczonych opiekunów. Niedawno Bobo, goryl nizinny, który został uratowany przez organizację w tym samym 1996 roku, zyskał nowego przyjaciela, a ich związek jest prawdopodobnie najbardziej niezwykłym, jaki można sobie wyobrazić.

„Podczas porannej kontroli nasz opiekun gorylów odkrył, że Bobo tuli dziką małpiatkę.” – powiedziała rzeczniczka Ape Action Africa, Elissa O’Sullivan. „Galagowate maleństwo nie wykazywało strachu przed Bobo, poruszając się po jego ciele i spędzając czas skacząc po otwartej trawie, zanim zdecydował się wrócić do Bobo.”

Bobo jest dominującym samcem swojej grupy, która obejmuje 3 samice i 3 samce. Młodsze goryle Kibu i Nkamum rzucili wyzwanie Bobo na jego pozycję, ale nigdy nie odnieśli sukcesu i nie próbowali przejąć kontroli. Teraz jednak jasne jest, że olbrzym ma również delikatną stronę.

„Galagowate są zazwyczaj są aktywne w nocy, więc bardzo rzadko można je spotkać w ciągu dnia. Nigdy nie byliśmy świadkami dzikiego prymasa, który wchodzi w interakcje z ocalałym z Mefou Sanctuary.”

Nawet gang Boba był zainteresowany tym, co się dzieje. „Przyjaciele Bobo byli ciekawi galagowatego malucha i mieli nadzieję, że podzieli się nim z nimi, ale Bobo trzymał małpiatkę dla siebie.” W sumie spędzili co najmniej dwie godziny, zanim Bobo zwrócił swojego nowego przyjaciela w stronę drzew w jego ogrodzeniu i małpiatka zniknęła z pola widzenia.

Z ponad 300 naczelnymi pod opieką, Ape Action Africa jest obecnie jednym z największych projektów tego typu w Afryce. Wiele zwierząt znajduje się w sanktuarium jako sieroty, głównie z powodu nielegalnego handlu na mięso i zwierzęta domowe. Oba zagrożenia wzrosły w ostatnich latach w wyniku wylesiania i międzynarodowego zapotrzebowania na egzotyczne mięso i żywe zwierzęta, takie jak zwierzęta domowe i eksponaty z ogrodów zoologicznych.

Oto Bobo, 24-letni goryl nizinny, który został uratowany przez Ape Action Africa w 1996 roku

Niedawno Bobo zdobył nowego przyjaciela, a ich niezwykły związek zaskoczył wszystkich

„Podczas porannej kontroli nasz opiekun gorylów odkrył, że Bobo tuli dziką małpiatkę”

„Galagowate maleństwo nie wykazywało strachu przed Bobo, poruszając się po jego ciele i spędzając czas skacząc po otwartej trawie, zanim zdecydował się wrócić do Bobo”

„Przyjaciele Bobo byli ciekawi galagowatego malucha i mieli nadzieję, że podzieli się nim z nimi, ale Bobo trzymał małpiatkę dla siebie”

W sumie spędzili co najmniej dwie godziny, zanim Bobo zwrócił swojego nowego przyjaciela w stronę drzew w jego ogrodzeniu i małpiatka zniknęła z pola widzenia

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu