30 olśniewających obrazów, które ożywają po wyłączeniu światła!

„Ciemność nie może wypędzić ciemności: tylko światło może to zrobić”. Cristoforo Scorpiniti, znany również jako Crisco Art, to samouk, włoski artysta od kilku lat tworzy świecące w ciemności obrazy. Ale jego prace to nie tylko zdjęcia widoczne przez cały dzień. Opowiadają dwie historie: jedną, gdy światła są włączone, a drugą uzupełniającą, gdy są wyłączone.

Koncentrując się głównie na marzycielskich krajobrazach i zwierzętach, Cristoforo używa świecących w ciemności farb do tworzenia swoich dzieł. To może wydawać się proste, ale znaczy o wiele więcej. „Zacząłem od przede wszystkim symboliki kolorów.” – powiedział Cristoforo. „Później dodałem scenariusz świata naturalnego z silnym wpływem emocjonalnym. Lubię myśleć o moim wszechświecie jako niezainfekowanym, prymitywnym, magicznym świecie.”

Podobnie jak jego obrazy rozświetlające cienie, artystyczna strona Cristoforo ujawniła się w mrocznym okresie jego życia. Po zwolnieniu z pracy na rynku nieruchomości musiał wrócić do domu w południowych Włoszech. Jednak zamiast współczuć sobie z powodu negatywnych doświadczeń, Cristoforo pogrążył się w czymś nowym.

To właśnie powrót do rodzinnego miasta wywołał zamiłowanie do sztuki. Teraz Cristoforo ma spore grono fanów. Prawie 1,2 miliona ludzi obserwuje go na Facebooku, a armia jego fanów na Instagramie właśnie osiągnęła 582 tys. „Moim największym marzeniem jest otwarcie mojej własnej galerii w dużych miastach na całym świecie, aby każdy mógł podziwiać moje dzieła.” – powiedział artysta.

Instagram: @criscoart

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu