7-letni chłopiec biega tak szybko, że ludzie nazywają go najszybszym dzieckiem na świecie!

Usain Bolt ma konkurencję – i ma ona zaledwie 7 lat. Ojciec Rudolpha „Blaze” Ingram ponownie udostępnił wideo w Internet po tym, jak chłopak z Florydy pokonał 100 metrów w zaledwie 13,48 sekundy. Blaze po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę świata sześć miesięcy temu, kiedy gwiazda NBA LeBron James pokazała film przedstawiający młodych sportowców pokonujących obrońców podczas meczu piłki nożnej.

Blaze rozpoczął trening na torze, gdy miał zaledwie 4 lata i od tego czasu udowodnił swoją siłę, ustanawiając rekord U.S. dla swojej grupy wiekowej. Zeszłego lata wygrał 100 i zajął drugie miejsce w 200 w swojej grupie wiekowej na mistrzostwach AAU.

Ogółem Blaze wygrał 36 medali, w tym 20 złotych w ostatnich dwóch turniejach mistrzostw Amateur Athletic Union. Ale jego umiejętności nie zatrzymują się na torze. Urodzony w Tampa jest podwójnym zagrożeniem, wykorzystującym swoją prędkość na boisku. W wieku zaledwie sześciu lat, teraz zwycięzca Heisman grał dla Tampa Ravens w lidze dla starszych chłopców.

„Ciężko pracuję, aby ustawić poprzeczkę wysoko dla moich kolegów z drużyny. Chcę im pokazać, że musimy dać z siebie wszystko. Jeśli nie wiedzą, jak coś zrobić, pokażę im, jak to zrobić.” – powiedział Blaze w wywiadzie dla Youth 1 w 2017 roku. „Zawsze mówię im: „ćwicz, jakbyś grał.”

Podobnie jak każdy rodzic, jego ojciec chce mieć pewność, że jego syn dobrze sobie radzi we wszystkich dziedzinach życia – w tym także w środowisku akademickim – i ten sportowiec nie rozczarował go. Ingram Senior opublikowała wizytówkę Blaze w Internecie, z dumą pokazując wzorowe oceny wszystkich przedmiotów z napisem: „Pracuj ciężko w klasie i na boisku.”

Umiejętności Blaze’a na boisku i na torze przyniosły mu 335 tys. obserwujących na Instagramie, a świat obserwuje, co będzie dalej robić.

Zdolność sportowa i ciężkie biegi to u nich rodzinne. Jego ojciec, Rudolph Ingram Senior, jest trenerem piłki nożnej. Ingram Senior zarządza kontami mediów społecznościowych Blaze’a i nadzoruje jego szkolenie. „Nigdy nie opuściłem treningu, nigdy nie opuściłem meczu i prowadzę wszystkie jego treningi.” – powiedziała Ingram Sr. „On jest gwiazdą dla wszystkich innych. Ale dla mnie jest moim dzieckiem. Jestem menadżerem, filmowcem, trenerem, kierowcą… bez końca. Raduje mnie po prostu widok jego szczęśliwego i kochającego to, co robi.”

Ojciec wyjaśnił, że bez względu na wszystko wspiera swojego syna. „Co dalej? Zechce być naukowcem rakietowym? OK. Nie ma znaczenia, czego będzie chciał. Jestem z nim.” powiedział Ingram Senior. „Nikt nie widzi jak drzewo rośnie. Widzą tylko, kiedy jest duże i piękne. Nie widzą tego, kiedy jest to tylko nasionko – kiedy je podlewasz. Musisz pozostać za swoim dzieckiem i stale je wspierać i podlewać. W końcu wyrosną na kogoś.”

Blaze regularnie udostępnia zdjęcia z czteroletnim bratem na swojej stronie na Instagramie, ukazując braterską miłość.

Blaze udowodnił, że jego dwie pasje wspierają się nawzajem: „Track zwiększa szybkość, kontrolę ciała i formę, a trening przygotowuje mnie do piłki nożnej.” – powiedział. „Piłka nożna pozwala mi być aktywnym na torze i być w stanie pochwalić się moją szybkością.”

View this post on Instagram

All 2019 Magic ✨ @houseofhighlights

A post shared by Blaze The Great (@blaze_813) on

Reklama

Chcesz więcej?