7 punktów, które pomogą Ci się stać interesującą osobą.

Psychologowie od dawna próbują zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie przyciągają uwagę i sympatię innych, a inni, mimo najlepszych starań, pozostają „niewidzialni”. Co jest takiego specjalnego w osobach, które określa się mianem „ciekawe”? Ten artykuł zawiera podsumowanie wniosków, do których doszli badacze analizując tę kwestię.

Zrzut ekranu 2014-07-02 o 07.34.03

U większości „ciekawych” ludzi, badacze stwierdzili pewne wspólne cechy.

1. Są dobrymi rozmówcami.

Ludzie uwielbiają mówić o sobie i często potrzebują słuchaczy. W związku z tym, aby stać się interesującą osoba musisz nauczyć się uważnie słuchać rozmówcy i podtrzymać rozmowę na temat, który go interesuje.

2. Zawsze mają kilka ciekawych historii w zanadrzu.

Spróbuj opracować co najmniej trzy ciekawe historie, które mogą bawić i inspirować. Najlepiej nadaje się tu historia związana z doświadczeniami konkretnych osób, a nie zalety nowego smartfona.

3. Przyciągają uwagę używając emocji.

Pamiętaj, intonacja i język ciała w komunikacji są o wiele ważniejsze niż słowa. Lubiane osoby rozmawiają z zaangażowaniem, a jednocześnie subtelnie i rzeczowo.

4. Inspirują do podejmowania nowych doświadczeń.

Badania pokazują, że w naszych umysłach, często występuje coś w rodzaju „transferu emocjonalnego” – zaczynamy postrzegać jako „ciekawe” te osoby, z którymi możemy doświadczać żywych emocji, lub nawet jeśli takie osoby jedynie nas do nich zainspirowały. Więc jeśli chcesz zrobić wrażenie na kimś, zaproponuj wspólny skok spadochronowy lub wypad do kina na straszny horror.

5. Regularnie wychodzą poza swój krąg znajomych.

Spróbuj rozszerzyć krąg znajomych i poznawać nowe osoby. Mając wiele kontaktów, automatycznie staniesz się bardziej lubiany.

6. Szukają wszelkich sposobów, aby wyróżnić się z tłumu.

Może to być ubiór, fryzura czy zachowanie. Musi przyciągać uwagę ludzi i wykraczać poza ustalone kanony.

Reklama

7. Nieustannie poszukują nowych pasji i hobby.

Lubiani są ludzie, którzy mają wiele zainteresować i urozmaicone życie. Wniosek? Chcesz kogoś zainteresować? Znajdź ciekawe hobby. To gotowy temat do rozmów.

I pamiętaj, że pomimo tych rad, najważniejsze to być sobą.

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu