7 zdjęć z tych samych lokalizacji w Anglii pokazujących, jak zmieniły się w 125 lat!

Gdybyś otrzymał jeden bilet na podróż w dowolne miejsce i czas w przeszłości, dokąd byś się udał? I chociaż nie możemy powiedzieć, że wynaleźliśmy maszynę do podróży w czasie, jest to tak blisko, jak to możliwe, jeśli twój wybór to Wiktoriańska Anglia.

Świat szybko się rozwija, a jedyne wizualne przypomnienie o przeszłości jest rejestrowane w obrazach archiwalnych. Stride posunął się jeszcze dalej i zestawił historyczne zdjęcia siedmiu angielskich miast z końca XIX wieku i współczesności. Porównując zdjęcia wykonane w tym samym dokładnym miejscu, projekt pokazuje, jak te miasta zmieniły się w ciągu ostatnich 125 lat z architektury na styl życia, a nawet trendy w modzie. Niektóre wdzięczne historyczne budynki przetrwały próbę czasu i nadal służą jako świadectwo majestatycznej architektury, podczas gdy na każdym zdjęciu widoczny jest „nowoczesny” charakter.

Zapnij pasy na czas podróży przez Londyn, Liverpool, Manchester, Bristol, Newcastle, Scarborough i Worthing. Którą wersję tego samego miejsca preferujesz?

Bristol – St. Augustine Parade

Liverpool – St. George’s Hall

Londyn – Victoria Embankment

Manchester – Victoria Street

Newcastle – Zamek Newcastle

Scarborough – Scarborough Spa

Reklama

Worthing – Marine Parade

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu