Artysta stworzył 11 księżniczek w wersji groźnych wojowniczek!

Czy kiedykolwiek grałeś w Tekkena lub Mortal Kombat, a podczas przeglądania listy potencjalnych postaci do walki zastanawiałeś się: „Hmm, gdzie jest Kopciuszek?”

Nie? Trudno się dziwić, że księżniczki Disneya znane są przede wszystkim z bycia słodkim i uroczym. Ale już nie! Rosyjski artysta Artemii Myasnikov łączy fantazję i futurystyczną technologię, tworząc wspaniałe wersje naszych ulubionych postaci i nigdy już nie spojrzysz na nie w ten sam sposób! „Pewnej nocy oglądałem z żoną serię „Disenchantment” i zaczęliśmy rozmowę o tym, co lubimy i czego nie lubimy w głównej bohaterce” – powiedział Artemii. „Jedną z rzeczy, które oboje lubiliśmy, było to, że nie była damą w niebezpieczeństwie, w przeciwieństwie do większości księżniczek z filmów Disneya.”

„Od razu chciałem narysować Śnieżkę (ponieważ dla mnie jest ona najbardziej damską księżniczką), która byłaby uzbrojona, niebezpieczna i odpowiedzialna za własny los. Tak zaczęła się sekwencja.”

Artemii odłożył na chwilę projekt na skoncentrowanie się na nadchodzącym Inktober, w którym artyści codziennie rysują obrazy przez cały miesiąc. Jest artystą na pełny etat i pracuje jako dyrektor artystyczny w studiu gier, ale tworzy także sztukę, którą regularnie udostępnia na Instagramie jako hobby. „Rysuję dziewczyny, dziwne stworzenia i rzeczy techno, które w pełni opisują moje ulubione tematy.” – powiedział. „Dorastając, uwielbiałem Gen 13, wszystkie seriale Mike’a Mignola, DC i Marvela (jako dziecko, byłem zagorzałym fanem serii X-men), Mulan, Transformers, Exosquad, The Animatrics…”

1. Ariel

2. Mulan

3. Pocahontas

4. Bella

5. Roszpunka

6. Jasmina

Reklama

7. Merida

8. Kopciuszek

9. Śnieżka

10. Aurora

11. Tiana

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu