Artysta stworzył niesamowity portret, rozbijając szkło w odpowiednich miejscach!

Jako artysta, im więcej masz umiejętności technicznych, tym lepiej możesz prezentować swoje pomysły. Simon Berger ma tak dobre ręce, że tworzy, nawet gdy niszczy. Daj mu młotek i dłuto, a Simon wyrzeźbi ci szklany portret!

„Szkło jest materiałem, który ma tak duży potencjał w sztuce.” – powiedział Berger. „Korzystając z mojego doświadczenia zawodowego, znalazłem technikę, która jest prawdopodobnie najbardziej wyjątkowa na całym świecie.”

Wyszkolony cieśla rozpoczął swoją artystyczną podróż od drewna, ale wkrótce zaczął także eksperymentować z innymi materiałami. W pewnym momencie Simon nawet stworzył portret z maszyny do liczenia.

Artysta rozpoczyna utwór od zrobienia zdjęcia modelce. Następnie rysuje jej kontury na szklanym panelu. Wtedy Simon zaznacza miejsca, których nie chce złamać i te, które chce trochę edytować. Najlepsze szkło do tych projektów to takie, które nie pęka natychmiast po uderzeniu. Jak przednia szyba samochodu.

„Ludzkie twarze zawsze mnie fascynowały.” – powiedział artysta. „Na szkle są to bezpieczne motywy i sprawdzają się i magicznie przyciągają odwiedzających. Jest to odkrycie od abstrakcyjnego zamglenia do percepcji figuratywnej.”

Niedawno skrupulatna praca Simona miała bardzo udaną wystawę w galerii Artstübli Philippa Brogli w Bazylei w Szwajcarii.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu