Artysta wymyślił genialny sposób na użycie puzzli, który nawet ciebie zaskoczy!

Układanie puzzli może być rozkosznie frustrujące, a artysta z Vancouver, Tim Klein dodaje do nich kilka dodatkowych elementów. Tak, Klein ćwiczy nieznaną sztukę „układania puzzli”, pobierając kawałki z różnych puzzli i zmieniając je, tworząc nowy, oszałamiający obraz.

Ten praktykujący montażysta łamigłówek powiedział, że zainspirował go artykuł z 1988 roku, o artyście którego uważa za „pioniera” formy sztuki, Mel Andringa.

Jak to działa? „Firmy układające puzzle często używają tych samych wzorów wycinanek dla wielu zagadek, co sprawia, że ​​elementy są wymienne, przez co czasem mogę łączyć części z dwóch lub więcej zagadek, aby stworzyć surrealistyczny obraz, którego wydawca nigdy nie wyobrażał.” – wytłumaczył Klein.

Podczas gdy dla niektórych brzmi to jak niemożliwe, dla tego artysty jest to przygoda: „Czerpię wielką przyjemność z ‚odkrywania’ takich dziwacznych obrazów, które są ukryte, czasami przez dziesięciolecia, w kawałkach zwykłych, masowo tworzonych puzzli. Próbując różnych kombinacji, czuję się jak archeolog wykopujący ukryty artefakt.”

1.

2.

3.

4.

5.

Reklama

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Reklama

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Chcesz więcej?