Azjatyckie supermarkety używają liści zamiast plastiku!

Jednym z głównych celów dzisiejszego społeczeństwa powinno być ograniczenie konsumpcji tworzyw sztucznych i edukowanie ludzi w zakresie zmian środowiskowych i globalnych oraz problemów, z którymi obecnie się zmagamy. Nawet jeśli wielu z nas uważa, że ​​recykling rozwiąże problem i nadal będzie używać plastiku, jest w rzeczywistości w wielkim błędzie. W 2013 r. w samych Stanach Zjednoczonych wyprodukowano 254 miliony ton śmieci, a tylko około 30% zostało poddane recyklingowi. Oznacza to, że reszta trafiła na wysypisko i pozostanie tam do 1000 lat, tworząc toksyczny gaz, zanieczyszczając ziemię, a nawet kończąc w oceanach, zabijając wiele niewinnych stworzeń. Ponieważ większość z nas nie widzi rzeczywistości, która często jest przed nami ukryta, ważne jest, aby edukować ludzi i otwierać oczy, aby zrozumieć, że plastikowe opakowania, których używamy przez kilka sekund, będą się rozkładać przez tysiące lat.

Aby rozpocząć pozytywną zmianę, supermarkety w całej Azji zaczęły używać liści do pakowania warzyw. Ten typ opakowania jest nie tylko ekonomiczny, ale także oszczędza tyle plastiku, który w przeciwnym razie zostałby poddany recyklingowi lub trafiłby na wysypisko.

Ostatnio Chiny przestały importować śmieci z całego świata i skoncentrowały się na recyklingu własnych odpadów. Wcześniej ponad 30% światowych odpadów trafiłoby do Chin, powodując powszechne przekonanie, że kraje azjatyckie są odpowiedzialne za tworzenie większości odpadów na świecie. Teraz kraje azjatyckie, w tym Wietnam i Tajlandia, szukają nowych sposobów na unikanie używania plastiku. Stało się to solidną podstawą dla nowych pomysłów biznesowych. Jednym z tych pomysłów był nowy, przyjazny dla środowiska sposób pakowania towarów poprzez unikanie opakowań plastikowych.

Jeden z członków zespołu zauważył kreatywny sposób na zmniejszenie plastiku, z którego korzystał supermarket Rimping Supermarket i postanowił uchwycić półki sklepowe na zdjęciach. Nie wiedział, że ludzie z całego świata będą zachwyceni tym pomysłem i zaczną dzielić się nim jak szaleni. „Po prostu wpadliśmy tam, żeby kupić kilka przedmiotów. Podczas gdy czekaliśmy na podpisanie niektórych umów z naszym prawnikiem, który był spóźniony, zauważyliśmy warzywa zawinięte w liście bananowe i po prostu spodobał mi się ten pomysł. Myślałem, że zrobię kilka zdjęć i po prostu opublikuję w internecie i to stało się hitem.” – powiedział w wywiadzie jeden z członków zespołu Perfect Homes Chiangmai, który zrobił te zdjęcia.

Dzięki ponad 3,5 milionom odsłon i ponad 17 tysiącom udostępnień pomysł stał się czymś, co zachęciło ludzi do wprowadzenia go do kolejnych supermarketów. „Nie miałem pojęcia, że ​​będzie to popularne, byłem zszokowany, gdy osiągnąłem 20 udostępnień. Dopiero rano, kiedy byłem na siłowni, zacząłem zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje, wskazałem Stigowi, mojemu przyjacielowi, że ma teraz coś w rodzaju tysiąca akcji reklamowych, że to szalone. Kiedy skończyliśmy sesję godzinę później, liczba prawie się podwoiła!”

Niektórzy zauważyli, że nie wszystko na półkach jest całkowicie wolne od plastiku, na co supermarket odpowiedział, że robią to krok po kroku i starają się jak najlepiej, ale nie jest to takie proste. Wiele produktów trafia do supermarketów w opakowaniach, a wiele firm jest zainteresowanych opakowaniem ich produktów w plastik, ponieważ jest to najtańsza i najłatwiejsza opcja. „Wydaje mi się, że teraz klienci muszą pokazać supermarketom, co wolą. Bo bez wątpienia, jeśli każdy zdecyduje się na opakowanie z liściem bananowym, przestaną magazynować przedmioty w plastiku, a to również doprowadzi do kolejnych świetnych pomysłów.”

Każdy kawałek plastiku, jaki kiedykolwiek powstał, wciąż istnieje na tej planecie. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ludzie zaczynają rozumieć straszny stan naszej planety.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu