Deszcz nareszcie spadł w Australii, gasząc ponad 30 śmiertelnych pożarów!

Nadeszła chwila, na którą cały świat czekał – Australia otrzymała ulewny deszcz, silne burze i błyskawiczne powodzie. Ulewy już pomogły ugasić 32 pożary w samej Nowej Południowej Walii, ponieważ liczba pożarów spadła w czwartek ze 120 do 88. Biuro Meteorologii spodziewa się deszczu o wartości 30–80 mm we wschodniej części Nowej Południowej Walii od czwartku do niedzieli. Ludzie spekulują, że może to wreszcie przynieść ulgę wyczerpanym strażakom, którzy walczą ze śmiertelnymi płomieniami od ponad trzech miesięcy.

Lokalne Biuro Meteorologii donosi także, że miały miejsce pewne „porządne opady” w stanie Nowa Południowa Walia – część kraju, w którym miało miejsce wiele najgorszych pożarów. Wiejska straż pożarna z Nowej Południowej Walii udostępniła film o opadach deszczu i napisała: „Ulga jest dostępna dla wielu strażaków pracujących w całej Nowej Południowej Walii. Chociaż ten deszcz nie zgasi wszystkich pożarów, z pewnością pomógł nam znacząco.”

Regiony Nowej Południowej Walii i Wiktorii otrzymały około 15 mm deszczu, tak bardzo potrzebnego w środę i czwartek. Poważne burze spowodowały również powodzie w Melbourne. Podczas gdy deszcz stłumił pożary, ponad 80 z nich nadal pali się w rejonie Nowej Południowej Walii, a 18 w Wiktorii.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu