Dwa koty w Japonii próbowały włamać się do muzeum przez kilka lat!

Co powinieneś zrobić po porażce? Zapomnieć o rozczarowaniu i postarać się bardziej. Dwaj oddani miłośnicy sztuki próbowali dostać się do Muzeum Sztuki w Hiroszimie Onomichi przez lata, ale byli konsekwentnie wyrzucani, gdy tylko wchodzili. Poznaj Ken Chan i Gosaku, najbardziej wytrwałe koty.

Zaczęło się kilka lat temu, gdy muzeum zadebiutowało serialem zatytułowanym „Cats – Mitsuaki Iwago Photography Exhibition”. Kilka dni po otwarciu wystawy przybył niezwykły gość, tworząc najlepszą reklamę wydarzenia, jakie można sobie wyobrazić. Strażnik jednak zablokował ścieżkę przy drzwiach wejściowych. W marcu zeszłego roku wrócił ten sam czarny kot z sąsiedztwa. Ale tym razem przybył z przyjacielem. Niestety, obaj zostali zmuszeni do odwrotu.

Obaj prawdopodobnie zamieszkali gdzieś w pobliżu muzeum, bo ciągle wracają. W końcu jego pracownicy zaczęli tweetować zdjęcia z czasów, w których przychodzili, czyniąc z nich internetowych celebrytów.

I chociaż koty jeszcze oficjalnie nie dotarły do środka, przynajmniej dostają przytulanki od strażników w białych rękawiczkach, kiedy zabierają miłośników sztuki na zewnątrz.

Reklama

Chcesz więcej?