Fotograf usuwa ze zdjęć wszelkie urządzenia cyfrowe – efekt jest wstrząsający!

Eric Pickersgill to amerykański fotograf, który podjął się przeprowadzenia ciekawego eksperymentu socjologicznego. Projekt „Removed” ukazuje nam przykrą prawdę na temat powszechnego uzależnienia od technologii oraz obsesyjnej potrzeby pozostawania online. Inspiracją do zainicjowania serii zdjęć, z których usunął wszelkie urządzenia cyfrowe, stała się pewna wizyta w nowojorskiej kawiarni.
„Rodzina siedząca wtedy obok mnie zdawała się wcale nie zauważać swojego towarzystwa. Nie za wiele mówili. Ojciec i dwie córki zajęci swoimi telefonami, matka wpatrzona w okno, smutna i zupełnie samotna w otoczeniu najbliższej rodziny. Jej mąż odrywał się od telefonu tylko po to, by pokazać reszcie coś, co właśnie znalazł w Internecie.”
Surrealistyczny efekt ukazujący ludzi w najróżniejszych sytuacjach, pozbawionych swoich telefonów, brutalnie uwidacznia coraz bardziej powszechny problem uzależnienia.

„Pomijając niewątpliwe korzyści, jakie niesie ze sobą technologia, wszelkie socjologiczne aspekty tego zjawiska zaczynają coraz jaskrawiej objawiać się w niepokojący sposób.”

„Urządzenia cyfrowe wpływają na nasze zachowania, odciągając nas od zdarzeń, które powinniśmy świadomie przeżywać.”

„Smartfon skutecznie służy nam do sygnalizowania braku czasu i niedostępności dla otaczających nas ludzi.”

Reklama

Chcesz więcej?