Gdy w Tajlandii zakazano plastikowych toreb, te 25 osób wymyśliło niesamowite alternatywy!

Zanieczyszczenia środowiska i odpady to poważna sprawa. I choć możesz nie myśleć, że kupowanie plastikowej torby tak bardzo się do tego przyczynia to wiedz, że wymyka się spod kontroli, jeśli wszyscy 7,5 miliarda z nas robią to samo.

Tajlandia rozpoczęła się z hukiem 2020 rok. Tyle, że to nie fajerwerki go spowodowały. Kraj zaczął aktywnie walczyć z problemami środowiskowymi, zakazując plastikowych torebek jednorazowego użytku w głównych sklepach. Według Reutersa jest to kontynuacja kampanii prowadzonej przez lokalne władze i sprzedawców detalicznych, która przybliża Tajlandię do całkowitego zakazu używania plastiku w 2021 r., próbując zmniejszyć ilość odpadów i śmieci w okolicznych obszarach. I jest to genialny pomysł.

Naprawdę fajne jest to, w jaki sposób kupujący się do tego przystosowują. Nie marudzą w mediach społecznościowych ani nic takiego. Przeciwnie, akceptują zmiany. Zdjęcia Tajów niosących artykuły spożywcze w koszulkach, walizkach, wiadrach, a nawet garnkach ceramicznych stają się popularne i doskonale oddają kreatywność ludzi, jeśli chodzi o coś, co jest ich prawdziwą pasją.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu