Genialny student wymyślił „Mobilną poduszkę powietrzną”, która uruchamia się podczas upuszczania telefonu!

Ten gadżet nie trafił jeszcze na półki sklepowe, ale już dostaje świetne recenzje. Philip Frenzel, student Uniwersytetu Aalen w Niemczech, zaprojektował ADCASE, genialny futerał na telefon, który otwiera poduszkę powietrzną, gdy tylko upuścisz urządzenie. Wynalazek zdobył już nagrodę Frenzel od niemieckiego Towarzystwa Mechatroniki, która uwzględniała projekty studentów z całego kraju.

„Trzy lata temu Philip upuścił swój nowy iPhone.” – powiedział Peter, rzecznik prasowy ADCASE. „Ekran pękł na tysiąc kawałków. Potem kupił kilka tradycyjnych etui na telefony, aby chronić swój nowy telefon. Ale ochrona wcale go nie zadowoliła.”

Początkowo Frenzel stworzył mechanizm aktywacji z czujnikami, które wykrywają, kiedy telefon jest w stanie swobodnego spadania. Ale co to aktywuje? Początkowo myślał o zaprojektowaniu prawdziwej poduszki powietrznej na telefonie i alternatywnej piance, jednak te projekty okazały się niepraktyczne. W końcu, zamiast czegoś miękkiego, Frenzel zdecydował się na coś twardego. Sprężyny.

W sumie Philip i jego zespół zajęło około dwóch i pół roku, aby stworzyć to urządzenie. Planują dostosować go do najnowszych iPhone’ów, zaczynając od iPhone’a 6. Aby sfinansować projekt, przygotowują kampanię Kickstarter, która powinna rozpocząć się w lipcu.

Oto, jak wygląda większość naszych telefonów po ich upuszczeniu

Reklama

Ten student inżynierii stworzył jednak urządzenie, które pomoże zapomnieć o uszkodzonych ekranach

Wydrukował swoje części w 3D

Po dokładnym zaplanowaniu każdego najmniejszego szczegółu

Reklama

Po upuszczeniu telefonu urządzenie działa jak poduszka powietrzna, umożliwiając bezpieczne dotarcie do ziemi

Oto jak wygląda po wdrożeniu

Etui jest mocowane z tyłu telefonu bez uszczerbku na estetyce

Obejrzyj cały film, aby zobaczyć, jak to działa:

Reklama
Chcesz więcej?