Husky była tak niedożywiona, że wyglądała jak szkielet. 10 miesięcy później jest nie do poznania!

Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził piękną wyspę Bali, będzie wiedział, że oszałamiający jest ich problem z bezpańskimi psami, które często spotyka się na ulicach.

Podczas gdy rząd ma do wykonania trudną pracę, aby utrzymać wszystko pod kontrolą i zapobiec wybuchom epidemii wścieklizny, schroniska i obywatele biorą sprawy w swoje ręce, aby dać biednym, zagubionym szczeniętom najlepsze życie, jakie mogą otrzymać. Bali słynie z hinduskiej wiary, a ważną postacią w wierze hinduskiej jest Yudhishthira, król, który podszedł do nieba z psem. Z tego powodu wśród wielu Hindusów istnieje powszechna wiara, że ​​opiekowanie się lub adoptowanie psów może również utorować ich zbawienie. Pięknym tego przykładem jest historia suczki Husky, którą znaleziono na ulicy, dotkniętą bólem i wyjątkowo niedożywioną. Pomogła jej delikatna dusza, którą jest Rico Soegiarto.

Kiedy 26-letni Rico po raz pierwszy spotkał szczenię na ulicach Denpasaru, miała łysiny i była tak chuda, że ​​przez jej chorobową skórę widać było kości. Nie zostało jej wiele czasu. Pomimo jej stanu, jej błyszczące niebieskie oczy nadal świeciły jasno i Rico wiedział, że musi dać zaniedbanej psinie drugą szansę. „Nie potrafię określić, co było w niej wyjątkowego.” – powiedział Rico. „To serce i uczucie. Znalazłem ją, gdy byłem w drodze powrotnej z pracy do domu, była na środku ulicy.”

Po starannym pielęgnowaniu, odwiedzin domowych weterynarza i dużej ilości dobrego jedzenia, Rico podzielił się wynikami transformacji ukochanego nowego zwierzaka. To po prostu zadziwiające! Teraz silna i zdrowa z grubą, lśniącą sierścią i tymi samymi płonącymi niebieskimi oczami Husky wyraźnie kocha Rico. „Uwielbia się pieścić i zjada mnóstwo ciasteczek!” – dodaje wybawca, właściciel psa. „I jest tak towarzyska, że ​​czasami mnie martwi. Na Bali jest wielu złodziei.” Teraz jest bezpieczna z Rico, który ma 4 inne psy i jest oddanym miłośnikiem zwierząt. Co więcej, postanowił nazwać swoją cudowną psinę w wyjątkowy sposób. „Ma na imię Hope.”

Reklama

Chcesz więcej?