Kobieta uratowała sobola, zanim stał się czyimś płaszczem i postanowiła go zatrzymać!

Kiedy Zhenya znalazła zdjęcie dzikiego sobola, natychmiast się w nim zakochała i postanowiła dowiedzieć się więcej na ten temat. Okazuje się, że zwierzę ma jeden z najdroższych rodzajów futra na świecie. Okrutny przemysł futer uważa go za lepszy od innych zwierząt ze względu na jego jedwabistą fakturę i gamę kolorów od beżu po czerń.

W Rosji zapotrzebowanie na futro sobolowe rośnie, ponieważ jest wykorzystywane do produkcji takich przedmiotów, jak narzuty na łóżka, a nawet bielizna. Według doniesień w kraju jest około 70 gospodarstw, które hodują i zabijają dzikie sobole i inne zwierzęta dla ich futra. Takie było przeznaczenie uroczego zwierzęcia, które Zhenya znalazła w Internecie – umrzeć i stać się towarem kogoś innego.

Zdeterminowana kobieta, by zrobić coś dobrego, postanowiła uratować biednego zwierzaka. „W końcu dowiedziałam się, że istnieje możliwość wykupienia go z fermy futer.” – powiedziała Zhenya. „Umarłby tam, więc postanowiłam uratować tego niewinnego malucha.” Swojego nowego pupila postanowiła nazwać Umora. Niestety zwierzę nie nadaje się do życia na wolności.

Teraz oboje są razem i cieszą się pełnią życia. Jednak Zhenya ciężko na to pracowała. „Umora ma trudną osobowość. Życie na fermie futrzarskiej naprawdę odbiło się na jej psychice, więc jest bardzo emocjonalna, a czasem nawet trochę histeryczna. Umora jest również bezczelna i lubi podkradać rzeczy. Jest również bardzo aktywna i mądra.”

Instagram: @russian_sable

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu