Kobieta ważąca 135 kg po 3 latach treningów zmieniła się nie do poznania!

W wieku 22 lat Laura Micetich znana jako „The Iron Giantess” („Żelazna olbrzymka”) ważyła ponad 135 kg i borykała się z wieloma problemami zdrowotnymi, takimi jak nadczynność tarczycy, wysokie ciśnienie krwi i stan przedcukrzycowy. Uświadomiła sobie, że bez radykalnej zmiany w diecie i stylu życia, jej cenna młodość już by zginęła, a ona miałaby do czynienia z krótkim i trudnym życiem.

„Postanowiłam przejąć kontrolę nad moim życiem i dokonać zmian.” – powiedziała. „Po wielu nieudanych próbach odzyskania zdrowia, moja waga stała się wystarczająco poważnym problemem, że rozważałam operację odchudzającą.”

Jednak zamiast tego zaczęła chodzić do swojej lokalnej siłowni, gdzie szybko znalazła powinowactwo do podnoszenia ciężarów. Tak bardzo, że stało się jasne, że operacja wcale nie będzie potrzebna. „To, co początkowo zaczęło się z powodu rozważań nad operacją odchudzania, szybko przerodziło się w głęboką miłość do zdrowia, fitnessu i odżywiania.” – pisze na swojej stronie internetowej. „Zaczęłam od pójścia na siłownię, podnoszenia ciężarów i spożywania czystej diety dostosowanej do potrzeb mojego ciała. Zajęło mi tylko kilka tygodni, zanim zdałam sobie sprawę, że nie muszę iść pod nóż.”

„W pierwszym roku zrzuciłam ponad 45 kg bez operacji i znacząco zmieniłam niezdrowe nawyki. Teraz jestem wolna od problemów zdrowotnych i moje życie zmieniło się na lepsze przy prostym założeniu, że to, czego chcemy i co robimy, znajduje się całkowicie pod naszą kontrolą.”

To wszystko brzmi tak prosto, prawda? Chociaż istnieje miliard technik, modne diety, pigułki, plany żywieniowe i inne metody, historia Laury dowodzi, że odrobina dyscypliny, ciężkiej pracy i zdrowego rozsądku może przynieść niesamowite rezultaty. „Właśnie dostosowałam swoją dietę. Zjadłam dużo zdrowej żywności i usunęłam wszystkie skrobie i przetworzone cukry. Przestałam brać jedzenie na wynos. Przestałam kupować śmieci w sklepie spożywczym. Przestałam spożywać napoje alkoholowe z przyjaciółmi. To było to.”

W połączeniu z nowo odkrytą rutyną i dyscypliną, jaką oferowało jej podnoszenie ciężarów na siłowni, Laura zauważyła, że ​​kilogramy zaczynają gwałtownie znikać bez żadnego nadmiaru skóry, która szybko podczas odchudzających diet odchodzi. To, co zaczęło się od utraty wagi, stało się dla Laury życiową pasją. Dzieli się swoimi wynikami i poradami na Instagramie, gdzie ma ponad 330 000 obserwujących.

W 2014 roku Laura ważyła ponad 135 kg i wtedy zdecydowała, że chce zmienić swoje życie

Wszystko zaczęło się od sztangi. „Zakochałam się w podnoszeniu ciężarów i to zmieniło wszystko!”

„W pierwszym roku zrzuciłam ponad 45 kg bez operacji i znacząco zmieniłam niezdrowe nawyki”

„Przestałam kupować jedzenie na wynos. Przestałam kupować śmieci w sklepie spożywczym.”

„Przestałam spożywać napoje alkoholowe z przyjaciółmi. To było to.”

„To moja najcięższa waga – ponad 135 kg w 2014 roku. Moja najniższa – na 80 kg w maju 2017 roku. Aktualnie ważę 195 kg”

Reklama

Laura trenuje codziennie

Ponad 330 tysięcy osób obserwuje Laurę na Instagramie szukając inspiracji i porady

„Jeśli się zmęczysz, naucz się odpoczywać, a nie rezygnować”

„Z cierpliwością, dojrzałością i odrobiną miłości do siebie, twój uśmiech nie złapie twojej niepewności w taki sam sposób, jak kiedyś. Daj temu czas!”

„Nie jesteś za stary. Nie jest za późno”

„To trudne. Ale jest tego warte”

„Będziesz tym, kim chcesz być”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu