Mama nosi dziecko swojego syna, a ich historia jest piękna.

Kayla Jones, lat 29 z Texarkana w Arkansas, chciała po prostu założyć rodzinę z mężem Cody’m. Niestety, przeszła częściową histerektomię w wieku zaledwie 17 lat, co bardzo utrudniało jej realizację swoich planów.

Rozwiązaniem było znalezienie zastępczej matki. „Moje jajniki nie musiały być usunięte, więc nadal mogłam mieć dziecko biologicznie moje, ale nie byłam w stanie sama go nosić.”, powiedziała Kayla. „Dlatego mój mąż i ja musieliśmy użyć surogatki.”

Próbując bezskutecznie znaleźć odpowiednią kandydatkę, para postanowiła przyjrzeć się swoim bliskim. „Mój mąż i ja pobraliśmy się w 2012 roku, a moja teściowa zawsze żartowała, że ​​jest naszym zastępcą.” – wyjaśniła Kayla. „Po kilku długich i bezskutecznych poszukiwaniach, zaczęliśmy poważnie zastanawiać się nad teściową.”

Po wielu testach, badaniach i sceptycznych lekarzach, matka Cody’ego, Patty, została wybrana do noszenia dziecka pary. To nie zadziałało za pierwszym razem. „Byliśmy zdruzgotani, ale postanowiliśmy spróbować jeszcze raz.”, powiedziała Kayla. „W maju 2017 roku dowiedzieliśmy się, że jesteśmy w ciąży!”

7 miesięcy później urodził się ich syn Kross Allen Jones, urodzony przez cięcie cesarskie. „Jestem tak zaskoczona tym słodkim cudem. Posiadanie go przez surogatkę nie zawsze było łatwe i na pewno nie było łatwe dla Patty, ale posiadanie go sprawia, że ​​ciężkie dni były tego warte.”

Sprawy potoczyły się tak dobrze, czy istnieje pokusa, by ponownie przejść przez ten proces i zdobyć brata lub siostrę dla Kross. „W tej chwili trudno powiedzieć, czy będziemy mieli więcej dzieci, bardzo chciałabym mieć dużą rodzinę, ale ponowne zapłodnienie będzie trudne.”, powiedziała Kayla. „Dyskutowaliśmy również o adopcji w przyszłości, ale jest to również kosztowne. Zostawmy to w rękach Boga, a On wskaże nam drogę.”

Reakcje na radosną, choć nieco niezwykłą historię rodziny były interesujące dla Kayli. „W przeważającej części słyszeliśmy pozytywne komentarze na naszą historię,” – powiedziała. „Niektórzy uważają to za „dziwne”, ale jeśli zrozumieją proces, może nie wydawać im się to dziwne.”

I wreszcie, co z bohaterem dnia, babcią Patty? „Patty ma się świetnie! Wraca do pracy w przyszłym tygodniu. Mówi, że czuje się pobłogosławiona, że ​​mogła odbyć tę podróż. Była świetna.” Z Kross zdrowym i dobrze śpiącym, historia ma naprawdę szczęśliwe zakończenie. „Chciałabym dodać, że cała nasza rodzina jest cudowna,” – powiedziała Kayla. „Wspierali nas finansowo i emocjonalnie. Uwielbiam widzieć Krossa ze wszystkimi jego dziadkami.”

Wydaje się to zwykłą rodzinną sesją zdjęciową, dopóki nie zauważysz szczegółów.

Kayla i Cody poszukiwali matki zastępczej bez powodzenia.

Reklama

Aż jej teściowa, 50-letnia Patty Resecker, zgłosiła się na ochotnika.

„Po wielu testach moja teściowa została wybrana, by nosić nasze dziecko!”

7 miesięcy później spodziewali się zdrowego dziecka.

Przy okazji zrobili sobie serdeczną sesję zdjęciową.

Reklama

„Moje jajniki nie musiały być usuwane, więc nadal mogłam mieć biologicznie moje dziecko, ale nie byłam w stanie sama jego nosić.”

„Mój mąż i ja pobraliśmy się w 2012 roku, a moja teściowa zawsze żartowała, że ​​jest naszym zastępcą.”

„Po kilku długich i bezskutecznych poszukiwaniach, zaczęliśmy poważnie zastanawiać się nad teściową.”

„W maju 2017 roku dowiedzieliśmy się, że jesteśmy w ciąży!”

„Jestem tak zaskoczona tym słodkim cudem. Posiadanie go przez surogatkę nie zawsze było łatwe i na pewno nie było łatwe dla Patty, ale posiadanie go sprawia, że ciężkie dni stały się tego warte.”

Reklama
Chcesz więcej?