Mężczyzna ustawił kamerę, aby nagrać to, co robi jego kot nocą, a rezultat jest zabawny!

Koty uwielbiają wypoczywać. Robią sobie kocie drzemki śpiąc od 12 do 16 godzin – ale co z nocą? Możesz tego nie wiedzieć, ale koty są w rzeczywistości zwierzętami nocnymi. Pewnie dostosowują swoje wzorce snu, aby pasowały do ​​ich właścicieli, ale przez całą noc lubią wychodzić i bawić się.

Właściciel kota w Tajlandii, Lomphonten Lomphontan, chciał wiedzieć, jakie rzeczy wyrabia jego zwierzak w nocy, więc założył kamerę, aby nagrywać swojego zwierzaka, kiedy on sam spał. Jak można sobie wyobrazić, złapał całkiem uroczą anormalną aktywność, gdy jego futrzany towarzysz stał na straży jego śpiącego ciała.

Lomphonten przesłał zdjęcia swojego kota oglądającego go nocą do grupy na Facebooku „Cat Lovers Club”. Koty to potomkowie afrykańskiego żbika – głównie nocnego zwierzęcia. Udomowienie kotów sprawiło, że ich wzorce aktywności stały się bardziej dzienne, takie jak nasze, jednak większość kotów nadal budzi się co najmniej dwa razy, jeśli nie więcej w nocy… jak widać tutaj.

Ten mężczyzna nie jest jedynym ciekawskim, który chciał wiedzieć, co koty robią w nocy. Naukowcy z University of Georgia umieścili małe kamery na 55 kotach w okolicy Atlanty, a następnie przestudiowali ponad 37 godzin materiału filmowego, aby zidentyfikować ich spędzanie czasu. Podobnie jak ich przodkowie, 44% tych zewnętrznych kotów polowało na dziką przyrodę.

Jeśli twój kot zakłóca sen w nocy, istnieje kilka różnych rozwiązań. Podobnie jak w przypadku dzieci, staraj się zmęczyć kota wieczorem podczas sesji zabaw. Spróbuj także nakarmić kota przed snem, ponieważ zazwyczaj śpią po zjedzeniu dużego posiłku.

Reklama

Wyślij znajomemu