Naga sesja zdjęciowa: fotograf rozbiera się do sesji i uwiecznia reakcje modeli!

Dla Trevora Christensena praca fotografa portretowego polega na tym, aby jego klienci czuli się komfortowo przed obiektywem – zdecydował się więc zrobić to nago. Tak, w swojej serii zatytułowanej „Nude Portraits” wielokrotnie nagradzany fotoreporter zmienił dynamikę tradycyjnej sesji fotograficznej, fotografując ludzi zupełnie bez ubrania.

„Myślałem, że jestem osobą, która czuje się komfortowo podczas robienia zdjęć, pomagając klientom czuć się komfortowo po zrobieniu zdjęcia. A co, jeśli stałbym się fotografem, który czuł się niekomfortowo przy robieniu zdjęć, fotografując osobę, która była podobnie niewygodna?” powiedział Christensen, stwierdzając, że chciał zbadać, jak jego lęk zmieni jego zdolność do portretowania. W skrócie „Nude Portraits” było dużym eksperymentem dla fotografa.

Dla tego artysty najciekawsze były niestandardowe roziwązania. Christensen rozpoczął pierwszy rok w szkole średniej w klasie fotografii i szybko stało się to poważną częścią jego życia. Pochodzący z Utah ciężko pracował, by realizować swoją pasję, a jego talent doprowadził go do opublikowania w takich miejscach jak The Salt Lake Tribune, USA Today, BBC i The Washington Post.

Pomimo tego, że jest bardzo doświadczonym fotografem, przyznaje, że pierwsze nagie zdjęcia były przerażające. „Nawet z ludźmi, których znałem, było to stresujące i dziwne, prowadzić rozmowę i reżyserować sesję zdjęciową, gdy byłem nagi, zrobiłem około 50 sesji zdjęciowych do tej serii i nigdy nie lubiłem ich.” – powiedział Christensen. Z czasem zauważył zmianę w doświadczeniu:

„Kiedy przyzwyczaiłem się do tego procesu, nie byłem tak przestraszony doświadczeniem, jak na początku. Zauważyłem też, że klienci nie reagują tak mocno na moją nagość.”

Christensen uzyskał głównie pozytywną reakcję na serię, mówiąc, że pobudziła rozmowę na temat ciał, jak przetwarzamy nagość i wrażliwość. Oprócz swoich osobistych projektów, artysta mieszkający obecnie w Los Angeles uczy również lekcji fotografii w Internecie.

Oto Trevor Christensen:

1.

2.

3.

4.

5.

Reklama

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Reklama

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Wyślij znajomemu