Nauczycielka straciła chęci do pracy, a powód opisała w rozpaczliwym poście.

Można problem argumentować, że amerykański system edukacji od jakiegoś czasu znajduje się w kryzysie, konsekwentnie osiągając coraz niższe oceny w rankingach edukacji światowej. Jednak ten popularny post od nauczycielki z Teksasu udowadnia, jak desperacka jest sytuacja niektórych nauczycieli i to nie tylko z powodu braku funduszy.

Julie Marburger, nauczycielka szóstej klasy w Cedar Creek Intermediate School, straciła chęci do wykonywania zawodu, którym wcześniej się pasjonowała. „Praca była jak marzenie, do czasu aż dostałam własną salę lekcyjną.” – napisała. „A teraz moje serce jest złamane, ponieważ rozczarowałam się w ciągu tych krótkich dwóch lat.” Już podjęła decyzję, aby rzucić nauczanie i wymownie wyjaśniła w rozpaczliwym i pełnym pasji poście na temat wad rodziców, administratorów i wsparcia rządowego.

Jej post spotkał się z wieloma osobami, został udostępniony prawie 400 000 razy w mediach społecznościowych i wzbudził poparcie i sympatię kolegów, którzy również mają trudności z radzeniem sobie z tym problemem. Julie wierzy, że nauczyciele odchodzą z zawodu „masowo” i pojawia się poważny kryzys w systemie edukacji.

Rodzice również muszą być częścią rozwiązania. Zamiast obwiniać nauczycieli za niepowodzenia swoich dzieci, Julie sądzi, że powinni być może bliżej domu. „Ludzie absolutnie MUSZĄ przestać rozpieszczać swoje dzieci i pozwalać im na wszystko.” – powiedziała. „To nie jest sprawiedliwe dla społeczeństwa, a co ważniejsze, nie jest sprawiedliwe dla dzieci, aby nauczyć je, co jest dobre, a co złe. To nie pomoże im w pomyślnym i szczęśliwym życiu.”

Julie Marburger uważała, że nauczanie to jej wymarzona praca, ale po dwóch latach pracy jako nauczycielka ma już dość

Reklama

Dodała także zdjęcia z jej klasy, pokazujące szkody, jakie zrobiły dzieci w ciągu zaledwie dwóch dni

Stwierdziła również, że wszystkie przedmioty zostały zakupione przez nią, a nie przez szkołę, ponieważ nie mają budżetu na lekcje

„Nigdy nie słyszałam o zawodzie, w którym ludzie wkładają tak wiele serca i duszy w swoją pracę, poświęcając czas i zasoby z domu i rodziny, zarabiając przy tym tak małą sumę”

Reklama

„Praca była jak marzenie, do czasu aż dostałam własną salę lekcyjną”

„A teraz moje serce jest złamane, ponieważ rozczarowałam się w ciągu tych krótkich dwóch lat”

„Pasja do tej pracy, którą kiedyś miałam, całkowicie zniknęła”

„Coś musi się zmienić”

Reklama
Chcesz więcej?