Ogromne szkielety powstały z ziemi w Meksyku na Dzień Zmarłych!

Ogromne szkielety „ożyły” na ulicy w Meksyku. Świętując Dzień Zmarłych rzeźby stały się centrum uwagi w całej dzielnicy Tlahuac. Mierzą ponad 3 metry szerokości i 2 metry wysokości i nadają ton ważnemu corocznemu festiwalowi, podczas którego miejscowi czczą życie zmarłych.

Stosy pokruszonego betonu w miejscach, w których szkielety są połączone z ulicą, doskonale stwarzają złudzenie, że nieumarli przedzierają się przez asfalt. Żywe rzeźby zostały stworzone przez Jaén Cartonería, rodzinny zespół rzemieślników, który od ośmiu lat stosuje tę tradycję.

Firma Jaén Cartonería użyła papieru do stworzenia rzeźb i pomalowali je w sposób, który sprawia, że ​​szkielety się uśmiechają. W Święto Dnia Zmarłych rodzina i przyjaciele zbierają się, aby modlić się i pamiętać o swoich bliskich, którzy zmarli, wspierając ich duchową podróż. Co ciekawe, w kulturze meksykańskiej śmierć jest postrzegana jako naturalna część cyklu ludzkiego. Dlatego Meksykanie uważają to wielodniowe święto nie za dzień smutku, ale za dzień szczęścia, ponieważ ich bliscy przybyli, aby razem z nimi świętować.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu