Pies był trzymany na krótkim łańcuchu, jednak został uratowany – oto radosne wieści!

Wielu ludzi traktuje swoje psy jak swoje dzieci, ale są też inni, którzy traktują te słodkie stworzenia w ekstremalnie nieludzki sposób. Cala, pies mechanika w San Jose w Kostaryce, była jednym z tych nieszczęsnych szczeniąt. Jej właściciel trzymał ją na łańcuchu tak krótkim, że nie mogła oprzeć głowy i ledwo mogła oddychać. Gdy była chora, właściciel nie zabierał jej do weterynarza i rzadko ją karmił. Na szczęście dla Cali jej cierpienie miało pozytywny koniec.

Zainteresowani sąsiedzi dostrzegli warunki, w których właściciel trzymał ją przez lata i zgłosili to na policję, a także dal znać schronisku dla zwierząt Territorio de Zaguates. Kiedy w końcu została uratowana, Cala musiała zostać w szpitalu z powodu wycieńczenia, ran i niedożywienia.

Lya Battle, założycielka Territorio de Zaguates, powiedziała: „Obraz, który zobaczyłam po raz pierwszy, pokazał żałosną istotę pozbawioną jej godności i gotową do poddania się – psa, którego duch został złamany i właśnie czekał na koniec, żyjąc wiecznym koszmarem.” Kobieta opisała proces leczenia jako powolny. „Ludzie wokół niej wciąż musieli wywoływać ból poprzez leczenie jej ran, zwłaszcza rany na szyi spowodowane latami powieszenia na ciasnym metalowym łańcuchu.”

Jednak na Calę czekało następne niebezpieczeństwo. W czerwcu ludzie wkradli się do schroniska, próbując zabić niektóre psy, podając im zatrute kiełbaski. Podczas gdy 16 psów umarło, ta wytrwała suczka przeżyła. Battle powiedziała, że było to prawdopodobnie spowodowane jej rozmiarem i chociaż cierpiała na pewne problemy neurologiczne, zdrowie Cali powróciło.

Dzisiaj Cala mieszka w domu tymczasowym i nauczyła się dogadywać z nowymi ludźmi i psami. „Po latach zaniedbań, tortur i uwięzienia Cali, wydaje się, że cały proces niewłaściwego traktowania szczenięcia został usunięty z jej pamięci i wszyscy uważamy, że jest w porządku. Jest szczęśliwa, silna, zdecydowana, trochę uparta i rozpieszczona przez nową rodzinę.” – powiedziała Battle, dodając: „Ten ratunek to epicka walka dobra ze złem i nienawiści z miłością, a na końcu zawsze tak jest, że miłość wygrywa.”

Przez lata suczka Cala była przywiązana łańcuchem tak krótkim, że nie mogła opuścić głowy, ani nawet oddychać prawidłowo

Sąsiedzi zgłosili nieludzkie warunki policji i schronisku dla psów Territorio de Zaguates

Gdy została uratowana, Cala była tak niedożywiona, że nie mogła nawet stać i była bardzo poraniona

Reklama

Jej zdrowie było tak słabe, że gdyby Cala nie została znaleziona, to wkrótce by umarła

Pielęgnowanie jej z powrotem do zdrowia było dla szczeniaka długim i bolesnym procesem

Oprócz bólu bardzo nie ufała innym psom i ludziom

Ale ekipa ratunkowa nie zamierzała się poddać

To jest Cala kilka dni po leczeniu, już wygląda lepiej

Reklama

Jednak nawet po jej ocaleniu Cala znowu miała kontakt z ludzkim okrucieństwem

W czerwcu jacyś ludzie wkradli się do schroniska próbując otruć psy zatrutymi kiełbaskami

Tragicznie zabito 16 psów, ale Cala zdołała przetrwać cierpiąc na kilka krótkich problemów neurologicznych

Lya Battle, założycielka Territorio de Zaguates, powiedziała, że Cala przeżyła z powodu swojego rozmiaru i ponieważ była: „Po prostu zbyt twarda!”

Dzisiaj Cala żyje swoim najlepszym życiem w nowym domu. „Jest szczęśliwa, silna, nieco uparta i rozpieszczona przez nową rodzinę”

Reklama
Chcesz więcej?