Po uświadomieniu sobie, że ludzie nie rozumieją co oznacza jego praca, artysta wyjaśnił czym się zajmuje!

Czasami trudno jest zrozumieć, ile pracy wymaga dana sztuka, szczególnie w obszarach kreatywnych, które wymagają różnorodnych umiejętności. Bądźmy szczerzy, większość z nas nie ma pojęcia, co trzeba zrobić, aby stworzyć nasze ulubione rzeczy, takie jak filmy animowane. Na szczęście mistrzowie rzemiosła są gotowi rzucić nieco światła na swoją pracę, niektórzy nawet robią to dosłownie.

„Kiedy mówię ludziom, że tworzę oświetlenie do filmów animowanych, zwykle nie rozumieją, co mam na myśli.” – napisał na Twitterze Dan O’Brien. Aby wyjaśnić, na czym polega jego praca, artysta udostępnił kilka zdjęć z nowego filmu animowanego, nad którym pracował, zatytułowanego „Tajni i fajni”. Dostarczone ujęcia przedstawiają wersję „przed” z domyślnym oświetleniem i wersję „po” wykonaniu pracy przez O’Briena.

Praca artysty wyraźnie pokazuje, że oświetlenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu nastroju, głębi, atmosfery i realizmu w każdej scenie. Podczas gdy oświetlenie jest często dodawane jako ostatni szlif filmu, cała scena ożywa tylko wtedy, gdy otoczenie jest oświetlone.

Przed

Po

Przed

Po

Przed

Po

Reklama

Przed

Po

Przed

Po

Przed

Po

Przed

Po

Przed

Po

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu