Sławna firma tworzy niezwykłą nową linię odzieży dla osób niepełnosprawnych!

Projektant Tommy Hilfiger wprowadza inkluzywność na wyższy poziom. W tym tygodniu wystawił swoją kolekcję Spring Adaptive Collection, trzecią linię skierowaną do osób niepełnosprawnych.

W 2016 roku Hilfiger stworzył pierwszą linię odzieży dla dzieci. Współpracował z Runway of Dreams, organizacją non-profit, która działa na rzecz włączenia osób niepełnosprawnych w przemysł mody. W 2017 roku projektant stworzył pierwszą linię skierowaną do osób dorosłych ze specjalnymi potrzebami.

Trzecia linia Hilfiger obejmuje wszystkie typowe rodzaje ubrań, takie jak sukienki, spodnie, kurtki, spódnice i szorty. Ta linia wciąż wygląda jak typowa kolekcja Tommy’ego Hilfigera, ale z kilkoma ważnymi zmianami. Ubrania są modyfikowane za pomocą przycisków magnetycznych, posiadają regulowanych obszycia, zapięć na rzepy, zamków błyskawicznych z jedną ręką, aby służyć ludziom o różnych poziomach umiejętności.

Mamy nadzieję, że inni projektanci pójdą za tym przykładem i zrobią krok naprzód, aby być bardziej integracyjnym i zróżnicowanym.

Reklama

Chcesz więcej?