Surykatka i kot zostali najlepszymi przyjaciółmi i podbili serca ludzi na Instagramie!

Surykatki (Suricata Suricatta) to naturalnie dzikie zwierzęta żyjące głównie na pustyni Kalahari lub Namibijskiej i innych regionach Afryki. Wygląda na to, że ostatnim miejscem, w którym można się było spodziewać obecności takiego zwierzaka, jest daleka północ, gdzie jest zima – na przykład Rosja. Właśnie dlatego ta surykatka o imieniu Surya jest tak wyjątkowa, ponieważ mieszka w kochającym domu Ekateriny Kuraevy w Petersburgu. Surya została adoptowana z moskiewskiego zoo, a Ekaterina nie chciała, aby ta cudowna istota stała się „zabawką biurową”.

Można by pomyśleć, że jest to dość nudne życie dla zwierząt towarzyskich, takich jak surykatka, które zwykle żyją w klanach i gangach. Ale Surya nie jest sama. Ma uroczego kota Chartreux o imieniu Nicea, który dotrzymuje mu towarzystwa. To ironiczny zbieg okoliczności, że chociaż nie są genetycznie spokrewnione z kotami, surykatki wyglądają tak kotowato, że po angielsku nazywano je „meerkat”, co odpowiednio w języku niderlandzkim i afrykańskim oznacza „kot jeziorny” i „kot termitów”.

Ten mało prawdopodobny, ale bardzo żywy duet zaprzyjaźnił się 6 lat temu, kiedy Nicea miała już 2 lata, a Surya była maluszkiem Polubili się od samego początku i odtąd są nierozłączni, a ich profil na Instagramie jest świadectwem tego związku. Surya ma potrzebującą i serdeczną osobowość, do tego stopnia, że ​​staje się zazdrosna, jeśli Ekaterina poświęca zbyt wiele uwagi kotu. Nicea jest znacznie spokojniejsza i bardziej dyskretna, ale z przyjemnością udziela się, gdy Surya potrzebuje trochę zabawy. Spędzają razem 24/7, bawiąc się, drzemiąc i przytulając przez cały czas. Dzięki temu powstają urocze zdjęcia i filmy w Internecie!

Instagram: @meerkat_suren

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu