Ten artysta zamienia stare zegarki kieszonkowe w miniaturowe światy, a efekt jest fascynujący!

Grecki artysta Gregory Grozos stara się udowodnić, że zegarki mogą zrobić znacznie więcej niż tylko wskazywać czas. Mogą zmieścić w sobie całe światy! „Nazywam moje prace miniaturowymi światami, ponieważ dokładnie tak je sobie wyznaczam.” – pisze Gregory. „Staram się, aby każda praca była tak szczegółowa i kompletna, aby mogła zostać nazwana światem.”

„Wszystkie tematy i pomysły są moje i wiele moich prac można ogólnie zaklasyfikować jako steampunk i fantasy. Zwracam dużą uwagę na drobne szczegóły, starając się doprowadzić do harmonijnego połączenia wielu drobnych kawałków i materiałów, które pochodzą z różnych mało prawdopodobnych źródeł.”

Gregory sprzedaje swoje prace na ETSY, gdzie artysta ma już 71 recenzji. Każda z nich ma 5 gwiazdek. „Wierzę, że sztuka jest dziedziną ludzkiej kultury, która ma ogromną siłę oddziaływania na nas.” – dodaje. „W związku z tym staram się wydobyć to, co pozytywne, jasne i zdrowe w mojej sztuce, przekształcając ją w coś, co może mieć możliwość czerpania korzyści, inspirowania i pomagania innym. Widzenie rzeczy w ten sposób otworzyło zupełnie nowe pole pomysłów, kreatywność i entuzjazm do podnoszenia moich umiejętności, technik i wiedzy.”

Jego wyroby kosztują od 39 dolarów do tysiąca, ale każdy z nich oferuje coś innego. I to jest wspaniałe w pracy Gregory’ego. Zawsze znajdują nowe sposoby na zaskoczenie. Pomimo braku miejsca w zegarkach, Gregory wciąż potrafi opowiedzieć historię, która wydaje się być pełna. Są pełne małych detali, które sprawiają, że twoje oczy wędrują po niezliczonych rzędach butelek, słoików i śrub.

1.

2.

3.

4.

5.

Reklama

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Reklama

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Chcesz więcej?