W 1988 roku właściciel tego kota z pewnością nie spodziewał się, że będzie mu organizował 30 urodziny!

Poznajcie Rubble, kota z Exeter w Anglii, który jest obecnie nazywany „najstarszym kotem na świecie”, po tym, jak niedawno świętował swoje 30 urodziny. Rubble i jego właścicielka, Michele Foster, są najlepszymi przyjaciółmi, odkąd w maju 1988 roku dostała go w swoje 20 urodziny.

Michele uważa, że ​​sekretem długowieczności Rubbla jest fakt, że rozpieszcza go tak, jak gdyby był dzieckiem. Nigdy nie miała własnych dzieci, więc Rubble jest pozytywnie obsypany uwagą i troską. „Jest cudownym kotem, chociaż na starość stał się trochę zrzędliwy.” – powiedziała. „Wciąż ma w sobie dużo życia, ale nie sądzę, że zależy mu na pobiciu Rekordu Guinnessa, ponieważ nie jestem pewna, czy chciałby, aby wielu ludzi przychodziło na niego, czy też robiono z niego zamieszanie. Jest teraz stary i nie chciałby zbyt wiele uwagi, ani być uciążliwym. Wolelibyśmy, żeby mógł starzeć się w spokoju.”

Najstarszym kotem, który kiedykolwiek żył, według zapisów, jest Creme Puff, urodzony 3 sierpnia 1967 r. i żyjący do 6 sierpnia 2005 r. – niewiarygodne 38 lat i 3 dni! Rubble ma jakąś drogę do pokonania, zanim pobije to osiągnięcie, ale Michele jest bardzo dumna ze swojego pupila. Doskonale pamięta swoje 20 urodziny, dzień, w którym po raz pierwszy się spotkali. „Był częścią miotu kotów, który miał przyjaciel mojej siostry, a ja właśnie opuszczałam dom.” – wyjaśniła. „Byłam samotna, więc dostałam go jako towarzysza. Jest bardzo lojalny. Mieszkaliśmy w Londynie i często się przemieszczaliśmy.”

„Jeśli zależy ci na czymś i na kimś i naprawdę go kochasz, to masz szansę długą historię. Zawsze traktowałam go jak dziecko – nie mam dzieci i miałam innego kota o imieniu Meg – który zmarł w wieku 25 lat. Jeśli troszczysz się o kogoś lub coś, nieważne, co to jest, to przetrwa.”

Zrozumiałe, że ze względu na swój zaawansowany wiek, Rubble cierpi na wysokie ciśnienie krwi. Potrzebuje regularnych leków, które pobiera od Shauna Moore z City Vets. „Niedawno przyjęliśmy tego niesamowitego kota do badania i świętowania jego 30. urodzin.” – powiedział weterynarz. „Rubble jest prawdopodobnie najstarszym kotem w Wielkiej Brytanii i nadal jest silny. Dostaje leki na jego ciśnienie krwi, ale poza tym jest w wyjątkowo dobrym stanie zdrowia.”

„Cieszył się darmowym sprawdzeniem, niektórymi kieszonkami Whiskas Catmilk i Felix, a mniej cenił darmowy zapas leków na następny miesiąc jako prezent urodzinowy od City Vets.”

Choć jesteśmy pewni, że Rubble docenił zarówno smakołyki, jak i lekarstwa, możemy tylko pogratulować mu jego osiągnięcia i życzyć dalszego dobrego zdrowia.

Oto Rubble, brytyjski kot, który po świętowaniu swoich 30. urodzin jest nazywany „najstarszym kotem na świecie”

Jego właścicielka, Michele Foster, dostała go jako towarzysza w swoje 20 urodziny w maju 1988 roku

Reklama

„Był częścią miotu kotów, który miał przyjaciel mojej siostry, a ja właśnie opuszczałam dom”

„Byłam samotna, więc dostałem go jako towarzysza”

Od tego czasu para jest nierozłączna

Rubble zbliża się do wieku ostatniego rekordzisty świata

Reklama

Rubble zorganizował imprezę u miejscowych weterynarzy, gdzie dostał ulubioną karmę i bezpłatną kontrolę

„On dostaje leki na ciśnienie krwi, ale poza tym jest w nadzwyczaj dobrym stanie zdrowotnym”

Prawdopodobnie jest najstarszym kotem na świecie i nadal jest silny

Wszystkiego najlepszego z okazji 30. urodzin, Rubble!

Reklama
Chcesz więcej?