Zapierające dech w piersiach zdjęcia lotnicze z pola lawendy w południowej Francji!

Samir Belhamra jest samoukiem fotografem i grafikiem, który niedawno odwiedził Valensole na południu Francji, aby zrobić zdjęcia pięknych kwitnących pól lawendy, a jego zdjęcia zapierają dech w piersiach.

Lawendy kwitną tylko raz w roku – zwykle od końca czerwca do początku sierpnia. Samir powiedział, że ​​dla niego pola lawendy są nie tylko jednym z najpiękniejszych miejsc we Francji, ale także na całym świecie. Fotograf niedawno kupił drona i chciał skorzystać z okazji, aby strzelać zdjęcia pól z góry. Nie trzeba dodawać, że zdjęcia okazały się niesamowite – można niemal poczuć zapach fioletowego morza lawendy!

Samir interesuje się fotografią od nieco ponad 2 lat, ale współpracował już z wieloma znanymi markami, a jego zdjęcia były prezentowane na wielu stronach sztuki. Aby edytować swoje zdjęcia, Samir używa Lightrooma do retuszowania światła i Photoshopa, aby osiągnąć nastrój, którego naprawdę chce.

Ponieważ widzieliśmy wiele przykładów turystów niszczących przyrodę, aby uzyskać ładne zdjęcie, Samir chciał dodać, że w 100% szanuje rolnika i jego lawendowe pole i wierzy, że wszyscy fotografowie powinni dbać o przyrodę i szanować ją.

Najczęstszym gatunkiem lawendy uprawianej na całym świecie jest lawenda angielska (Lavandula angustifolia). Jest uprawiana ze względu na wysokiej jakości olejek lawendowy. Olejek lawendowy jest zwykle stosowany jako perfumy lub do aromaterapii. Może być również stosowany w terapii masażu w celu wywołania rozluźnienia poprzez kontakt ze skórą.

Instagram: @grafixart_photo

Sprawdź nagranie z drona pól lawendy na poniższym filmie!

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu