11 podróżniczych przygód, których nigdy nie chciałbyś przeżyć.

1. Relaks w hamaku 50 metrów nad ziemią.

Odpoczynek w powietrzu 50 metrów nad ziemią, wcale nie sprawia wrażenia relaksującego. Jednak 22 uczestnikom festiwalu The Highline w Monte Piana, Włochy, wysokość zdaje się nie przeszkadzać.

2. Pływanie w Jeziorze Meduz.

Zlokalizowane na wyspie Eil Malk w Palau, jezioro jest domem dla więcej niż 10 milionów meduz. Pomimo, że dostosowując się do środowiska, zredukowały parzydełka, sam ich widok jest przerażający.

3. Robienie czegokolwiek na Języku Trolla.

Ponad 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet w Norwegii nie powinno się robić niczego. No może oprócz modlenia się o przeżycie kolejnego dnia!

4. Wchodzenie do wody pełnej krokodyli.

Wchodząc do „Klatki śmierci” w jaskini Crocosaurus w Darwin City, Australia, nie będziesz wiedział czego bać się bardziej – utonięcia, ciasnego pomieszczenia czy może bycia zjedzonym żywcem przez krokodyla!

5. Wspinaczka po górze Hua Shan.

Alpiniści przyczepieni do łańcuchów, przytulający skały na wysokości ponad 2000 metrów… Jednak najbardziej przerażający jest ten drewniany chodnik…

6. Wizyta we Wrotach Piekieł.

Podróż do Derweze w Turkmenistanie i zobaczenie nieogrodzonej płonącej dziury z gazem ziemnym, który pali się nadal od 1971 roku, kiedy to został podpalony przez radzieckich inżynierów naftowych… Brzmi nieźle.

Reklama

7. Jedzenie ulicznych dziwnie wyglądających przekąsek.

Nie mów, że nigdy nie chciałeś dowiedzieć się jak smakuje rozgwiazda? Możesz to sprawdzić w Chinach.

8. Lot jetem, bez jakiegokolwiek doświadczenia.

Zwykli ludzie latają jetem, oczywiście z obecnością instruktora.

9. Jedzenie smażonych pająków.

Popularna w Kambodży przekąska jest chrupiąca z zewnątrz i miękka w środku. Jeśli w ogóle możesz wyobrazić sobie jedzenie pająka, to podobno są bogate w białko.

10. BASE jumping na Zakhyntos w Grecji.

Podobno jest to całkiem bezpieczne. Base jumping stał się tak popularny w Navagio Beach, że plaża jest teraz gospodarzem letniej imprezy Base Jump Boogie, gdzie sportowcy wykonują ponad 300 skoków w pięć dni.

11. Zaglądanie do Jaskiń Tamana na Trynidadzie.

Jaskinie są wypełnione tysiącami nietoperzy. Niektóre z nich żywią się owocami, a niektóre… są żadnymi krwi wampirami. Nie, dziękuję.

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu