12 najbogatszych kobiet na świecie – jak wyglądają i czym się zajmują?

Kiedy myślisz o niezwykle bogatej kobiecie, jakie obrazy przychodzą Ci do głowy? Aktorka światowej sławy, top modelka, lub żona wielkiego biznesmena?

Łamiemy stereotypy o bogatych kobietach i pokazujemy, że one doskonale wiedzą, jak zarobić miliony!

12. Sheikha Mozah, Katar

Wiek: 58 lat
Majątek: 10 milionów dolarów
Wspaniała Sheikha Mozah Bint Nasser Al-Missned jest drugą żoną Emiru Kataru i matką 7 dzieci. Nie tylko Sheikha Mozah jest działaczką społeczną i polityczną, ale popiera postęp naukowy i technologiczny w swoim kraju. Jest laureatką wielu doktoratów honorowych, a także została uznana za „jedną z najbardziej stylowych pierwszych kobiet na świecie”.

11. Ivanka Trump, USA

Wiek: 35 lat
Majątek: 740 milionów dolarów
Chociaż najstarsza córka Donalda Trumpa mogła liczyć na pieniądze ojca, by żyć beztrosko, zdecydowała się zostać bizneswoman. Jest właścicielką kilku firm, często pojawia się w telewizji, a nawet napisała książkę. Pomimo ścisłego harmonogramu, zawsze znajduje czas na swoją rodzinę i chwile dla siebie.

10. Pansy Ho, Chiny

Wiek: 54 lata
Majątek: 3.5 miliarda dolarów
Pansy Ho jest córką Stanleya Ho, miliardera znanego jako „Król Hazardu”. Pansy jest najbogatszym z 17 dzieci z rodziny Ho. Teraz, gdy ma więcej pieniędzy niż jej ojciec, musi on być bardzo dumny ze swojej córki.

Reklama

9. Margarita Louis-Dreyfus, Francja

Wiek: 55 lat
Majątek: 5.3 miliardów dolarów
Margarita Louis-Dreyfus jest najbogatszą rosyjską businesswoman na świecie. Po śmierci męża została prezesem grupy Louis Dreyfus i jest właścicielką drużyny piłkarskiej Olympique de Marseille. Margarita ożeniła się po raz kolejny i niedawno urodziła bliźniaczki.

8. Carrie Perrodo, Singapur

Wiek: 66 lat
Majątek: 5.3 miliardów dolarów
Rodzinny biznes (jeden z największych prywatnych firm naftowych) został przekazany Carrie po tym, jak jej mąż, Hubert Perrodo, zginął w 2006 roku. Obecnie firma jest prowadzona przez ich syna, a Carrie spędza większość czasu na pracy charytatywnej. Ma 66 lat, a wygląda niesamowicie!

7. Charlotte Casiraghi, Monako

Wiek: 31 lat
Majątek: 5.7 miliardów dolarów
Charlotte Casiraghi jest ósma w kolejce do tronu Monako. Wnuczka Grace Kelly pracuje jako dziennikarka i poświęca swój wolny czas na jazdę konną. Najwyraźniej Charlotte odziedziczyła nie tylko skarby królewskie, ale także urodę po swojej sławnej babci.

6. Christy Walton, USA

Wiek: 68 lat
Majątek: 6.1 miliardów dolarów
Wdowa po John’ie T. Walton’ie, synu założyciela firmy Wal-Mart, została niegdyś zdobywcą tytułu najbogatszej kobiety na świecie. I chociaż jej konto bankowe stopniowo staje się mniejsze, nadal jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet-filantropów.

Reklama

5. Iris Fontbona, Chile

Wiek: 74 lata
Majątek: 13.7 miliardów dolarów
Iris Fontbona odziedziczyła fortunę po mężu. Jest najbogatszą chilijską kobietą na świecie i z powodzeniem prowadzi rodzinny biznes. Trzeba przyznać, że wygląda świetnie jak na swój wiek.

4. Laurene Powell Jobs, USA

Wiek: 53 lata
Majątek: 20 miliardów dolarów
Wdowa po założycielu firmy Apple przyciąga ostatnio wiele uwagi. Po zaszeregowaniu akcji męża Apple, Laurene Powell Jobs stała się jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Prowadzi działalność i uczestniczy w wielu projektach charytatywnych.

3. Susanne Klatten, Niemcy

Wiek: 55 lat
Majątek: 22.5 miliardy dolarów
Kierowniczka firmy farmaceutycznej, Susanne Klatten, wraz z bratem, posiada połowę akcji BMW. Najbardziej bogata kobieta w Niemczech z powodzeniem prowadzi swoją działalność i spędza wolny czas z rodziną.

2. Alice Walton, USA

Wiek: 67 lat
Majątek: 38.7 miliardów dolarów
Kolejna miliarderka, który wzbogaciła się dzięki Wal-Martowi. Córka Sama Waltona, założyciela, jest drugą na naszej liście. Lubi sztukę, a nawet posiada prywatne kolekcje.

1. Liliane Bettencourt, Francja

Wiek: 94 lata
Majątek: 43.1 miliardów dolarów
Pomimo swojego wieku, królowa L’Oreal posiada fundację charytatywną i nadal pracuje bardzo ciężko. Nic dziwnego, że w wieku 94 lat Liliane Bettencourt jest najbogatszą kobietą na świecie. I dodatkowo wygląda niesamowicie!

Reklama
Chcesz więcej?